Міністр оборони Естонії вимагає від ЄС дати Україні ще більше боєприпасів

Міністр оборони Естонії Ганно Певкур заявив, що ЄС має "зробити більше" у контексті надання Україні мільйона артилерійських боєприпасів. Про це повідомляє Радіо Свобода 30 серпня. 

"Цієї весни ми спільно в ЄС домовилися, що відправимо в Україну 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року. Залишилося шість місяців, але вже зараз зрозуміло, що всі країни-члени ЄС повинні зробити більше, щоб досягти цієї мети. На додаток до відправки наявних запасів і виробництва нових, ми також повинні швидко розглянути альтернативи для досягнення мети, включаючи закупівлі з третіх країн" – сказав Певкур .

За його словами, повільні темпи збільшення витрат на оборону та інвестицій у Європі є перешкодою як для підтримки України, так і для підвищення обороноздатності країн ЄС.

"На кону життя українців, а також власна здатність Європи захищатися. Річний валовий внутрішній продукт Європейського Союзу становить приблизно 16 трильйонів євро, однак із Європейського фонду миру ми надали підтримку на суму 4,6 мільярда євро, що становить лише 0,03% європейського ВВП. Це свідчить про те, що ми маємо спільну спроможність як підтримувати Україну до її перемоги, так і забезпечувати безпеку наших громадян", – додав він.

Нагадаємо, у США збільшують виробництво 155-мм снарядів для поставок до України. 

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті