Мін'юст США звинуватив російських військових у тортурах американця на окупованій території України

Міністерство юстиції США звинуватило у військових злочинах чотирьох російських військових, які, за даними Вашингтона, причетні до тортур американського громадянина в Україні. Про це з посиланням на Washington Post пише ВВС/Російська служба.

У обвинувальному висновку, оприлюдненому у федеральному суді штату Вірджинія, йдеться про тортури, жорстоке поводження та незаконне ув'язнення.

За даними Мін'юсту, четверо російських солдатів викрали американця з дому в селі Милове Херсонської області, били та катували його протягом 10 днів у квітні 2022 року.

Серед обвинувачених - офіцери Сурен Мкртчян та Дмитро Будник, а також двоє військовослужбовців, вказаних лише за іменами - Валерій та Назар.

«Світ став свідком жахів жорстокого вторгнення Росії до України, – заявив прокурор Меррік Гарланд. — Саме тому Міністерство юстиції вперше в історії США висунуло звинувачення відповідно до закону про військові злочини проти чотирьох пов'язаних із Росією військовослужбовців за жахливі злочини проти американського громадянина».

Звинувачення, про яке було оголошено в середу, стало результатом угоди між владою США та України та першим випадком застосування американського закону, спрямованого на переслідування тих, хто скоює військові злочини проти американських громадян за кордоном.

"Це також важливий крок у притягненні Росії до відповідальності за скоєні в Україні злочини", - додав Гарланд.

Росія не коментувала ці заяви.

Статті

Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Всі статті