Мін'юст США звинуватив російських військових у тортурах американця на окупованій території України

Міністерство юстиції США звинуватило у військових злочинах чотирьох російських військових, які, за даними Вашингтона, причетні до тортур американського громадянина в Україні. Про це з посиланням на Washington Post пише ВВС/Російська служба.

У обвинувальному висновку, оприлюдненому у федеральному суді штату Вірджинія, йдеться про тортури, жорстоке поводження та незаконне ув'язнення.

За даними Мін'юсту, четверо російських солдатів викрали американця з дому в селі Милове Херсонської області, били та катували його протягом 10 днів у квітні 2022 року.

Серед обвинувачених - офіцери Сурен Мкртчян та Дмитро Будник, а також двоє військовослужбовців, вказаних лише за іменами - Валерій та Назар.

«Світ став свідком жахів жорстокого вторгнення Росії до України, – заявив прокурор Меррік Гарланд. — Саме тому Міністерство юстиції вперше в історії США висунуло звинувачення відповідно до закону про військові злочини проти чотирьох пов'язаних із Росією військовослужбовців за жахливі злочини проти американського громадянина».

Звинувачення, про яке було оголошено в середу, стало результатом угоди між владою США та України та першим випадком застосування американського закону, спрямованого на переслідування тих, хто скоює військові злочини проти американських громадян за кордоном.

"Це також важливий крок у притягненні Росії до відповідальності за скоєні в Україні злочини", - додав Гарланд.

Росія не коментувала ці заяви.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті