Мер Парижа виступила проти участі росії у літній Олімпіаді-2024 навіть під нейтральним прапором

Мер Парижа Анн Ідальго висловилася проти участі російської делегації в літній Олімпіаді-2024, у тому числі під нейтральним прапором, доки йде російське вторгнення в Україну. Про це повідомляє RFI.

За словами Анн Ідальго, російські спортсмени-дисиденти могли б взяти участь в Олімпіаді у збірній біженців, показавши тим самим, що не підтримують путіна та війну РФ проти України.

«Рішення за МОК. Моє побажання, щоб її [російської делегації] не було» на літній Олімпіаді в Парижі 2024 року, - заявила Анн Ідальго в інтерв'ю радіостанції Franceinfo 7 лютого.

За її словами, поки йде російська агресія проти України, неможливо, щоб росія відправила на паризьку Олімпіаду свою делегацію, і щоб ця делегація марширувала на церемонії відкриття, навіть під нейтральним прапором.

Franceinfo нагадує, що наприкінці січня мер Парижа підтримала ідею участі росії в Олімпіаді під нейтральним прапором, щоб «не позбавляти спортсменів можливості змагатися», тепер вона називає такий компроміс «непристойним».

Як вважає Анн Ідальго, російські спортсмени-дисиденти, які бажають брати участь в Олімпіаді, могли б виступити за збірну біженців, показавши тим самим, що «вони не підтримують Володимира Путіна та його агресію».

«Насправді [нейтрального прапора] не існує, тому що іноді бувають спортсмени-дисиденти. Вони марширують і змагаються під прапором біженців. Нейтральний прапор був пов'язаний з допінгом, і це був вибір, який вони зробили. Я не підтримую цей варіант. Я вважаю це абсолютно непристойним […] У будь-якому випадку ми не хочемо, щоб країна, яка нападає на іншу країну, марширувала [на Олімпіаді] і вдавала, що цього [нападу] не існує», - заявила мер Парижа.

Таким чином Анн Ідальго підтримала лінію Києва, де розкритикували позицію Міжнародного олімпійського комітету, яка не виключила участі в змаганнях російських і білоруських спортсменів під нейтральним прапором у випадку, якщо вони «не діяли проти України».

«Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров'ю», - відреагував на цю пропозицію Володимир Зеленський 27 січня.

Олімпійські Ігри 2024 року відбудуться у Парижі з 26 липня по 11 серпня.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті