Мер Парижа виступила проти участі росії у літній Олімпіаді-2024 навіть під нейтральним прапором

Мер Парижа Анн Ідальго висловилася проти участі російської делегації в літній Олімпіаді-2024, у тому числі під нейтральним прапором, доки йде російське вторгнення в Україну. Про це повідомляє RFI.

За словами Анн Ідальго, російські спортсмени-дисиденти могли б взяти участь в Олімпіаді у збірній біженців, показавши тим самим, що не підтримують путіна та війну РФ проти України.

«Рішення за МОК. Моє побажання, щоб її [російської делегації] не було» на літній Олімпіаді в Парижі 2024 року, - заявила Анн Ідальго в інтерв'ю радіостанції Franceinfo 7 лютого.

За її словами, поки йде російська агресія проти України, неможливо, щоб росія відправила на паризьку Олімпіаду свою делегацію, і щоб ця делегація марширувала на церемонії відкриття, навіть під нейтральним прапором.

Franceinfo нагадує, що наприкінці січня мер Парижа підтримала ідею участі росії в Олімпіаді під нейтральним прапором, щоб «не позбавляти спортсменів можливості змагатися», тепер вона називає такий компроміс «непристойним».

Як вважає Анн Ідальго, російські спортсмени-дисиденти, які бажають брати участь в Олімпіаді, могли б виступити за збірну біженців, показавши тим самим, що «вони не підтримують Володимира Путіна та його агресію».

«Насправді [нейтрального прапора] не існує, тому що іноді бувають спортсмени-дисиденти. Вони марширують і змагаються під прапором біженців. Нейтральний прапор був пов'язаний з допінгом, і це був вибір, який вони зробили. Я не підтримую цей варіант. Я вважаю це абсолютно непристойним […] У будь-якому випадку ми не хочемо, щоб країна, яка нападає на іншу країну, марширувала [на Олімпіаді] і вдавала, що цього [нападу] не існує», - заявила мер Парижа.

Таким чином Анн Ідальго підтримала лінію Києва, де розкритикували позицію Міжнародного олімпійського комітету, яка не виключила участі в змаганнях російських і білоруських спортсменів під нейтральним прапором у випадку, якщо вони «не діяли проти України».

«Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров'ю», - відреагував на цю пропозицію Володимир Зеленський 27 січня.

Олімпійські Ігри 2024 року відбудуться у Парижі з 26 липня по 11 серпня.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті