"Повернути собі те, що належить нам". Фільм про українського художника "Малевич" вийде на екран влітку-восени

Прем'єра фільму «Малевич» про життя і творчість українського художника-авангардиста Казимира Малевича має відбутися влітку-восени 2023 року. Про це повідомила режисерка Дар’я Онищенко під час обговорення фільму в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Ми вже представляли уривки з нашого фільму в програмах Work in Progress у Франції та Італії на кінофестивалях. Мені було дуже цікаво побачити реакцію людей. Справді помітно, і це відразу відчувається, що люди здивовані. Більшість людей сприймають Малевича як російського митця. Хтось чув, що він з польської родини. Але майже ніхто справді не знає до сих пір про його зв'язок з Україною. І до сих пір історики розходяться в тому, чи була його мати польського чи українського походження. Звісно, цих речей ніхто не знає. Не знає, що він працював у Києві, що він тут народився», - сказала Онищенко.

За її словами, дуже хотілося познайомити світового глядача саме з українським Малевичем, і розказати, чому в своїй творчості він багато уваги приділяв зв'язку з українською природою, українським народом та українській історії.

«Після повномасштабного вторгнення у нас спочатку відмінились зйомки, потім перенеслись, і фільм набув зовсім іншої актуальності. Я як режисер та сценарист під іншим кутом подивилась на цю історію... Для мене очевидними стали історичні паралелі, які були в той час, коли жив Малевич, і те, що відбувається зараз. Весь період Голодомору, якому Малевич присвятив свої роботи, і новий геноцид, який ми бачимо зараз», - зауважила Онищенко.

Вона додала, що до виходу фільму планується зробити ще імерсивну виставку Казимира Малевича.

Креативна продюсерка фільму «Малевич» Тетяна Філевська зауважила, що деколонізація у сфері культури означає, що ми розуміємо, де український внесок, а де імперська апропріація нашої спадщини.

“Ми мусимо дуже добре вивчити наше домашнє завдання. Зрозуміти власне, в чому суть української культури, що від нас намагалися відрізати, вбити, знищити... Та повернути собі те, що належить нам. Починаючи від козацького бароко. І закінчуючи Малевичем, і всієї спадщини 20 сторіччя”, - наголосила вона.

Головні ролі у фільмі виконали актори театру та кіно Віталій Ажнов та Олександр Рудинський, Народний артист України Олексій Горбунов, Заслужені артистки України, володарки Національної премії «Золота дзиґа» Ірма Вітовська-Ванца та Марина Кошкіна.

Фільму складається з чотирьох квадратів – чотирьох частин, кожна з яких розповідає про певний епізод з життя Казимира Малевича.

Як повідомлялося, у 2023 році в кінопрокат планують випустити сім українських фільмів, створених за підтримки Держкіно.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті