Макрон запропонував оголосити на час Олімпіади перемир’я в Україні та на Близькому Сході

Президент Франції Еммануель Макрон сподівається, що під час Ігор у Парижі буде встановлене "олімпійське перемир'я", попри продовження війни росії в України та війни Ізраїля із ХАМАСом, і планує залучили до реалізації цієї мети багатьох партнерів, зокрема й лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Про це він сказав в інтерв'ю BFMTV, повідомляє Укрінформ.

"Ми хочемо працювати в напрямку «олімпійського перемир'я», і я думаю, що це можливість, до якої я спробую залучити багатьох наших партнерів", - сказав Макрон.

Він заявив, що звернеться за допомогою до лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який має відвідає Париж.

"Лідер Китаю Сі Цзіньпін приїжджає до Парижа через кілька тижнів. Я попросив його допомогти мені. У 2022 році перед ним також стояло таке завдання під час зимових Олімпійських ігор, які приймав Китай», - пояснив Макрон.

Він також назвав Олімпіаду "дипломатичним моментом миру".

Нагадаємо, російські та білоруські спортсмени виступатимуть у Парижі під час Ігор 26 липня - 11 серпня під нейтральним прапором. Водночас у командних видах спорту росіяни та білоруси змагатись не зможуть.

Згідно з вимогами Міжнародного олімпійського комітету, спортсмени цих країн зможуть виступати лише в тому випадку, якщо вони не підтримали російське вторгнення в Україну.

Також нагадаємо, мер Парижа Анн Ідальго заявила, що спортсменам з РФ та Білорусі не будуть раді в місті під час Олімпіади. 

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті