Макрон вважає, що росія вже "геополітично програла" війну в Україні та перетворюється на державу-васала Китаю

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що росія вже «геополітично програла» війну в Україні та перетворюється на державу-васала Китаю. Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.

"Де-факто вона увійшла у форму підпорядкування Китаю та втратила доступ до Балтії, що було критично важливим, оскільки це спонукало Швецію та Фінляндію до рішення приєднатися до НАТО… Це було неможливо уявити ще два роки тому. Тому це вже геополітична поразка", — сказав Макрон в інтерв`ю газеті Opinion.

Він наголосив, що для того, щоб рф програла війну, Україні потрібно допомогти у майбутньому контрнаступі.

"Давайте прояснимо, росія не повинна виграти цю війну військовим шляхом. Тому від нас залежить, як допомогти українцям у їхньому контрнаступі, як підготувати питання гарантій безпеки на переговорах, які неминуче відбудуться", – сказав він.

Також Макрон зазначив, що європейська архітектура безпеки повинна буде повністю захищати Україну.

"Я завжди казав, що зрештою європейська архітектура безпеки повинна буде повністю захищати Україну. Але вона також повинна передбачати неконфронтацію з росією та відновлення стійкого балансу сил», – додав він, сказавши: "Але ще багато кроків потрібно зробити, перш ніж ми дійдемо до цього".

Раніше французькі ЗМІ писали, що президент України Володимир Зеленський у неділю після завершення візиту до Німеччини може прибути до Парижа.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті