Макрон вважає, що росія вже "геополітично програла" війну в Україні та перетворюється на державу-васала Китаю

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що росія вже «геополітично програла» війну в Україні та перетворюється на державу-васала Китаю. Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.

"Де-факто вона увійшла у форму підпорядкування Китаю та втратила доступ до Балтії, що було критично важливим, оскільки це спонукало Швецію та Фінляндію до рішення приєднатися до НАТО… Це було неможливо уявити ще два роки тому. Тому це вже геополітична поразка", — сказав Макрон в інтерв`ю газеті Opinion.

Він наголосив, що для того, щоб рф програла війну, Україні потрібно допомогти у майбутньому контрнаступі.

"Давайте прояснимо, росія не повинна виграти цю війну військовим шляхом. Тому від нас залежить, як допомогти українцям у їхньому контрнаступі, як підготувати питання гарантій безпеки на переговорах, які неминуче відбудуться", – сказав він.

Також Макрон зазначив, що європейська архітектура безпеки повинна буде повністю захищати Україну.

"Я завжди казав, що зрештою європейська архітектура безпеки повинна буде повністю захищати Україну. Але вона також повинна передбачати неконфронтацію з росією та відновлення стійкого балансу сил», – додав він, сказавши: "Але ще багато кроків потрібно зробити, перш ніж ми дійдемо до цього".

Раніше французькі ЗМІ писали, що президент України Володимир Зеленський у неділю після завершення візиту до Німеччини може прибути до Парижа.

Статті

Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Всі статті