Макрон уже не сумнівається: зараз не час для діалогу з росією

Нині не час для діалогу з росією. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон, виступаючи 17 лютого на Мюнхенській безпековій конференції, - повідомляє RFI.

«Ми маємо прискорити та посилити підтримку України», - сказав французький президент, наголосивши, що «російська агресія має зазнати поразки».

«Сьогодні гранично зрозуміло — не час для діалогу», — визнав Макрон, який тривалий час зберігав контакти та вів регулярні телефонні переговори з путіним, викликаючи різку критику в Україні та країнах Східної Європи.

Зараз не час для діалогу, тому що ми маємо справу з росією, яка обрала війну, яка обрала ескалацію воєнних дій і яка вирішила, що може піти далі – до воєнних злочинів та атак на громадянську інфраструктуру, – наголосив французький президент, нагадавши, що Захід намагався вести діалог із РФ, але путін обрав війну та ескалацію.

Зазначається, що Макрон закликав країни Заходу активізувати підтримку України в її протистоянні агресії путінської росії, з тим щоб Україна могла створити умови для «переговорів, що заслуговують на довіру» про мир на своїх умовах.

Росія не може і не повинна виграти цю війну, і російська агресія має зазнати поразки, тому що ми не можемо погодитися на те, щоб незаконне застосування сили стало банальністю. Інакше під загрозою опиниться вся європейська безпека та загалом світова стабільність, - підкреслив Макрон.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті