Макрон та Сунак назвали посилення військової допомоги Україні "життєво важливим завданням"

Президент Франції Емманюель Макрон та прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак назвали посилення військової допомоги Україні "життєво важливим завданням для обох країн та їхніх союзників". Про це вони заявили на прес-конференції за підсумками першого з 2018 року франко-британського саміту, оголосивши про перезапуск «ключового» партнерства між двома країнами після довгого періоду гострих розбіжностей, повідомляє RFI.

На підсумковій прес-конференції Емманюель Макрон та Ріші Сунак одностайно підтвердили головне на сьогодні життєво важливе завдання для обох країн та їхніх союзників – посилення військової допомоги Україні.

"Наша рішучість полягає в тому, щоб допомогти Україні вистояти і провести ті контрнаступи, які вона має намір провести. На даний момент пріоритет – у військовій сфері", - наголосив Макрон, повторивши, що переговори про мир мають відбутися «тоді, коли вирішить Україна», і за умов, які вона вважатиме прийнятними.

«Росія не може і не повинна виграти цю війну», — вкотре вказав президент Макрон, говорячи про «однакову рішучість» Франції та Великобританії щодо підтримки України.

«Ми хочемо, щоб Україна виграла цю війну, і ми абсолютно єдині у цьому. Наше завдання поставити Україну в максимально сильну позицію», — беззастережно підтримав французького лідера Ріші Сунак.

Британський прем'єр повідомив: "Ми домовилися спільно тренувати українських морських піхотинців, щоб дати Україні вирішальну перевагу на полі бою".

Агентство AFP нагадує, що Великобританія минулого року запустила власну програму навчання українських військових Interflex. У рамках місії у 2023 році планується підготувати 20 тисяч солдат ЗСУ. Франція також навчає українських військових, зокрема, для застосування французьких озброєнь, що поставляються Києву.

Париж одночасно підтримує роботу запущеної Європейським союзом спеціальної Місії військової допомоги Україні - EUMAMUkraine. 8 березня голова європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомляв, що до кінця місяця ця тренувальна місія завершить підготовку 11 000 українських військових. До кінця року, згідно з планом, європейські інструктори навчать 30 000 солдатів ЗСУ.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті