Макрон повідомив, скільки країн готові надати Україні контингент або засоби для підтримки безпеки

“Ми готові. Коаліція охочих народилася 17 лютого у Парижі, ми пройшли довгий шлях. Сьогодні в нас на столі є політична пропозиція, військова пропозиція, яка виходить від 35 лідерів надати гарантії безпеки”, – сказав президент Еммануель Макрон на брифінгу з президентом України 4 вересня. 

Зокрема, за його словами, 26 країн готові або надати контингент, або надати засоби для підтримки безпеки в небі і на морі.

Ось що пропонують:

  • жодних обмежень на чисельність і спроможності української армії 
  • надання Україні можливостей відновити її армію, аби вона могла стратегічно стримувати потенційну агресію – всі країни робитимуть внески
  • сили гарантування безпеки. 26 країн формально ангажувалися надіслати або контингент, або внести певні засоби для підтримки безпеки.

Макрон сказав, що мета цього контингенту – не вести війну проти росії, а гарантувати мир, надіслати стратегічний сигнал, аби запобігти відновленню боїв. Місце розташування контингенту ще визначають.

"Ми працювали і визначили всі внески. Далі ми провели телефонну розмову з президентом Америки. Найближчі тижні ми визначимо чітко, який буде внесок Америки. Америка брала участь в усіх процесах. Все буде прояснено: внески європейських країн, азійських, Канади. Ми визначили перші і вторинні зобов'язання, щоб припинити війну", – сказав він.

Далі будуть контакти США і росії. Має відбутися зустріч президентів України і Росії, потім разом зі США, а потім – чотиристороння. Якщо вона зволікатиме і далі, то будуть нові санкції – за словами Макрона, це погодили з Трампом. 

Як повідомлялося, Зеленський відреагував на запрошення путіна до Москви.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.09.2025
10:00

«Основним завданням цієї осені стане остаточне звільнення ДНР». Російські ЗМІ про Україну

«Росія відкидає присутність сил НАТО, озброєння України, відновлення чисельності ЗСУ та інтеграцію Києва в євроатлантичні структури... Без цього говорити про зустріч Путіна і Зеленського безглуздо».
Світ
03.09.2025
12:16

“Зеленський поводиться так, ніби має ПТСР. Проте відносини з Україною – це не особисті стосунки”. Польські медіа про Україну

Діти з Польщі повинні дивитися на дітей з України як на рівних собі. І це не буде простим завданням...
Країна
02.09.2025
09:00

Владислав Селезньов: Літній наступ Росії виявився "мильною бульбашкою", стратегічних результатів немає

Водночас, за оцінками експертів, російське командування концентрує ресурси на півдні Запорізької області, готуючи нові атаки, які можуть стати черговою спробою змінити перебіг війни на свою користь.
Всі статті