Макрон підтвердив, що Україна вже використовує французько-італійську систему ППО "SAMP-T"

Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив у твіттері, що Україна вже поставила на озброєння систему протиповітряної оборони SAMP-T, яку Києву спільно надали Франція та Італія. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

"Щодо України у нас є спільна відповідальність: ми повинні стояти з нею пліч-о-пліч. Система SAMP-T вже розгорнута і діє - це конкретний приклад спільних дій Італії, Франції та України", - написав Макрон.

У вівторок, 20 червня, прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні перебувала з візитом у Парижі. Як передає Рейтер, вона також підтвердила дані про те, що Україна вже використовує SAMP-T.

"Можна не сумніватися в тому, що Італія і Франція будуть і далі підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно", - сказала Мелоні перед зустріччю з Макроном.

SAMP-T-Mamba - наземний ЗРК середнього радіусу дії, призначений для ураження балістичних і крилатих ракет, зокрема і протирадіолокаційних, а також літаків. Він використовує ракети-перехоплювачі Aster 30. SAMP-T може вражати одночасно 16 різних повітряних цілей. Дві пускові установки здатні вести вогонь у дуже високому темпі, випускаючи весь боєзапас за 10 секунд.

У повідомленні нагадується, що президент України Володимир Зеленський звернувся до Макрона і тодішнього глави уряду Італії Маріо Драгі з проханням надати Україні SAMP-T на початку жовтня 2022 року.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті