Макрон: 46 країн вирішили створити "реєстр збитків" для фіксації руйнувань, завданих росією Україні

46 країн-членів Ради Європи на саміті в Ісландії ухвалили рішення створити "реєстр збитків" для фіксації військових втрат і руйнувань, завданих росією під час війни в Україні. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, - повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на AFP.

Макрон закликав усі країни приєднатися до цієї ініціативи і зробити активний внесок у заповнення реєстру. Раніше про намір приєднатися до механізму вже заявила влада США, яка бере участь у саміті на рівні постійного представника при ООН Лінди Томас-Грінфілд.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що створення реєстру стане реальним механізмом для компенсацій Україні. "Я думаю, ми зробимо реальний крок на шляху, щоб знайти механізм компенсації за ті звірства, які заподіяла Росія в Україні. Це тільки перший крок. Попереду створення компенсаційного механізму. І врешті-решт має бути трибунал щодо злочинів російської агресії", - сказав Шмигаль.

Як повідомлялося, уряд України виділив понад 4,4 млрд гривень на програму "єВідновлення".

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті