Майя Санду заявила, що національну мову у Молдові буде змінено на румунську

У Молдові національна мова тепер називатиметься румунською. Відповідний закон підписала президентка країни Майя Санду, повідомляє BBC.

Пояснюючи це рішення, Санду наголосила, що десятиліттями розкол по мовному питанню був вигідний третім силам.

"Ті, хто десятиліттями поспіль твердили нам, що ми, громадяни Республіки Молдова, говоримо "молдавською" мовою, а не румунською, - переслідували тільки одне: розділити нас. І це тому, що, як тільки ви розділили націю, вам легше її підпорядкувати та контролювати", - розповіла Санду. 

Як повідомлялося раніше, у МЗС Німеччини заявили, що росія посилила спроби дестабілізувати ситуацію в Грузії та Молдові

 

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті