Майя Санду заявила, що національну мову у Молдові буде змінено на румунську

У Молдові національна мова тепер називатиметься румунською. Відповідний закон підписала президентка країни Майя Санду, повідомляє BBC.

Пояснюючи це рішення, Санду наголосила, що десятиліттями розкол по мовному питанню був вигідний третім силам.

"Ті, хто десятиліттями поспіль твердили нам, що ми, громадяни Республіки Молдова, говоримо "молдавською" мовою, а не румунською, - переслідували тільки одне: розділити нас. І це тому, що, як тільки ви розділили націю, вам легше її підпорядкувати та контролювати", - розповіла Санду. 

Як повідомлялося раніше, у МЗС Німеччини заявили, що росія посилила спроби дестабілізувати ситуацію в Грузії та Молдові

 

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті