"Люди виїжджають дуже повільно". У місті Часів Яр на Донеччині залишаються близько 850 жителів

У місті Часів Яр на Донеччині досі залишаються близько 850 місцевих жителів – попри складну обстановку та регулярні обстріли, люди «виїжджають дуже повільно» з міста у безпечні регіони. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») заявив голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

«В Часовому Яру дійсно дуже складна обстановка. Зараз там перебуває близько 850 людей. Працюють «пункти незламності», працюють медичні заклади, наскільки можуть працювати в бойових умовах. Людям допомагаємо і ми – керівництво військових адміністрацій, так і волонтери, завозимо гуманітарну допомогу», – сказав Філашкін.

За його словами, щоденно виїжджають від 20 до 50 людей, а ті, хто залишаються, мотивують це наявністю майна.

«Цифри не можуть бути стабільні: 25-40-50 людей з дітьми виїжджають кожного дня. Хотілось би, щоб їх виїжджало більше. Люди виїжджають дуже повільно, мотивуючи це тим, що «це наші будинки, наші домогосподарства», – розповів глава області.

Він також розповів, що працюють евакуаційні маршрути, які відомі місцевому населенню, бажаючих виїхати з міста направляють на Житомирщину.

«Динаміка евакуації з лінії фронту на прикладі населеного пункту Часів Яр є. Хоч і мала, але люди потихеньку виїжджають звідти. Ми їм допомагаємо всім, чим можемо. Евакуаційний маршрут відомий усім людям. Це Краматорськ, Покровськ – люди отримують тут гуманітарну, медичну, психологічну допомогу, всі необхідні виплати. Потім вони евакуюються на Житомирщину, яка зараз є приймаючою стороною для наших людей», – зазначив він.

Місто Часів Яр регулярно зазнає російських атак. Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Донецької області. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних. Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський 11 січня повідомляв, що війська РФ намагаються створити умови для наступу на Часів Яр.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті