Литва виділяє Україні €5 мільйонів на реконструкцію шкіл і дитсадків

Литовський уряд схвалив підготовлену Мінфіном країни постанову про виділення на підтримку освітньої галузі України 5 мільйонів євро. Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба кабміну Литви.

Виділені кошти будуть спрямовані на відновлення зруйнованих шкіл і дитсадків в Україні, а також обладнання бомбосховищ і встановлення інших засобів захисту.

«Оскільки війна Росії проти України триває, ми повинні допомогти українцям зберегти надію на майбутнє. Для цього надзвичайно важливою є можливість здійснювати виховання молодого покоління навіть у воєнний час, забезпечуючи навчання дітей, попри постійний ризик авіаударів», - сказала міністр фінансів Литви Гінтаре Скайсте.

Про цю підтримку освітнього сектору України було оголошено під час візиту глави Мінфіну Скайсте до Києва в березні цього року.

Підтримка Литви буде перерахована на рахунок, відкритий Міністерством освіти і науки України в НБУ. Кошти, зібрані на цьому рахунку, спрямовуються на відновлення пошкоджених/зруйнованих внаслідок бойових дій навчальних та наукових закладів, на придбання засобів навчання та комп’ютерної техніки, модернізацію науково-інноваційної інфраструктури, підтримання інтернету, забезпечення безпечного освітнього середовища.

Як повідомлялося, Литва виділила 13,5 млн євро на закупівлю радарів для України.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті