Литва виділила 13,5 млн євро на закупівлю радарів для України

Уряд Литви 29 травня ухвалив рішення про виділення 13,5 млн євро на закупівлю радарів для України. Про це повідомив міністр оборони Лаурінас Кащюнас, - пише Delfi.

"Відповідаючи на потреби України, (...) ми сьогодні ухвалили офіційне рішення - уряд виділив додатково 13,5 млн на закупівлю радарів, що, без сумніву, зміцнить систему оповіщення в Україні", - заявив журналістам Л. Кащюнас після засідання уряду.

"І ми таким чином приєднуємося до коаліції з ППО, ініційованої Німеччиною", – додав він.

 За словами міністра, Литва цього року має намір придбати чотири радари для України.

"Метою цього року є чотири. Вони посилять оповіщення, візуальне попередження, а потім і можливість знищення всіх повітряних об'єктів", – сказав Л. Кащюнас.

"Потім ми продовжимо закупівлю цих радарів, тому що це потрібно Україні, вони самі озвучили потребу", – додав він.

За даними Міноборони, Литва передала воюючій країні РЛС далекого виявлення радянського типу П-18, системи Stinger, пускові установки NASAMS, морські радари, зенітні гармати L-70 з боєкомплектом, гелікоптери Мі-8 та інше обладнання.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті