Лише верхівка айсберга: до ООН надійшло понад 150 звернень щодо скоєних росіянами згвалтувань в Україні

Організація об'єднаних націй з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну отримала понад 150 звернень щодо випадків зґвалтувань, здійснених російськими військовими. Відповідну заяву спецпредставниці Генсека ООН із сексуального насильства в умовах конфліктів Прамілли Паттен наводить "Укрінформ".

"З 24 лютого ООН отримала понад 150 звинувачень у сексуальному насильстві, скоєному проти жінок, дітей та чоловіків. Це зґвалтування під дулами автоматів у присутності членів сім'ї як наслідки атаки на Україну російськими військами", - таку заяву Паттен зробила на другому саміті перших леді та джентльменів.

Причому, за її словами, така кількість повідомлень – це лише "верхівка айсбергу". Також Паттен наголосила, що зґвалтування є однією з найруйнівніших форм насильства. Під час військових конфліктів вони відбуваються здебільшого проти жінок та дівчат. Але також жертвами стають чоловіки та діти.

"Це залишає страшні шрами на житті окремих людей та цілого суспільства, це руйнує сім'ї, а наслідки відчуваються протягом кількох поколінь", - зазначила Паттен.

Раніше повідомлялося, що через війну в Україні в ООН задумалися про боротьбу із сексуальним насильством в умовах конфлікту.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті