Лукашенко раптово заявив, що Путін готовий до припинення вогню за умови, якщо Україна більше не буде стріляти по території Росії

Про це він розповів після офіційної частини виступу на урочистих зборах з нагоди Дня незалежності, - передає агентство "БелТА". 

Білоруський диктатор повідомив, що під час переговорів зі спецпосланцем президента США по Україні Кітом Келлогом передав американській стороні позицію Путіна щодо врегулювання українського конфлікту. 

Нібито господар Кремля сказав йому: "Ми за припинення вогню, ми не проти. Ми ж не хочемо, щоб по наших містах били американські, англійські, французькі та німецькі ракети".

Лукашенко запевняє, що Путін "висуває ключову умову" - він погодиться на перемир'я, якщо захисники України припинять завдавати ударів по території РФ.

Лукашенко наголосив, що доніс цю точку зору до представника США і почув у відповідь: "Ми попрацюємо в цьому напрямку". 

Як повідомлялося раніше, Росія категорично відмовляється від припинення вогню, мотивуючи це своїми успіхами на фронті. Москва на переговорах у Стамбулі наполягає на міжнародному визнанні чотирьох окупованих областей України суб'єктами РФ, виведенні військ із територій, які росіяни за понад три роки агресії не змогли захопити. Україна має погодитися на практично повне роззброєння і відмову від НАТО. Крім того, Кремль наполягає на своєму праві втручатися у внутрішні справи України щодо релігійного та мовного питань.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Світ
02.02.2026
18:29

“Зараз головна проблема – це сама кількість російських дронів”. Західні медіа про Україну і війну

Лише шість відсотків заявили, що надавали допомогу учасникам “спеціальної військової операції” Росії. Ілля Костюков, політичний активіст і адвокат з Бєлгорода, каже, що багато солдатів просять його допомогти їм розірвати військові контракти...
Всі статті