Луганські бібліотекарки поновлюють у Черкасах старобільську традицію "тихих вечірок": почали з виготовлення 3D масок

Співробітниці Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки (ЛОУНБ) у Черкасах організували для своїх читачів майстер-клас з виготовлення 3D масок, остаточні "штрихи" - розфарбування - виконали 18 квітня. Про це "ОстроВу" повідомили заступниця директорки ЛОУНБ Анастасія Літашова й бібліотекарка Ольга Пізня 19 квітня.

"Подібні маски разом із нашими читачами ми виготовляли у період роботи у Старобільську, коли організовували так звані "тихі вечірки", - розповідає Літашова. - Ці маски були свого роду "фішкою" наших старобільських заходів".

Зазначається, що "тихі вечірки" були своєрідними "тусовками", на яких кожен учасник був у навушниках, здебільшого в масці й робив те, що вважав за потрібне - читав, слухав музику тощо. Тобто, з одного боку, бібліотека об'єднувала однодумців у колектив, а з іншого - кожному давала можливість у цьому колективі усамітнитись. У 2018 році одним із гостей такої вечірки був письменник Сергій Жадан. 

За словами співробітників бібліотеки, наразі її читачами у Черкасах є досить велика кількість переселенців, у тому числі з Луганської області, і бібліотекарі починають відроджувати певні традиції луганського періоду роботи. Відродити "тихі вечірки" повною мірою поки складно, отже, розпочали з виготовлення 3D масок.

Як зазначає пані Анастасія, такі майстер-класи бібліотека проводить системно у межах діяльності артлабораторії, і все це робиться на волонтерських засадах.

"Наша артлабораторія працює у двох напрямках - це арттерапевтичні заняття й майстер-класи. І якщо до проведення арттерапевтичних занять ми залучаємо професіоналів, психологів, то майстер-класи проводимо самі, враховуючи власний досвід і запит наших відвідувачів. Майстер-класи на кшталт того, де виготовляли маски - це в першу чергу елемент розвантаження для відвідувачів", - розповідає заступниця директорки бібліотеки.

Ольга Пізня зауважує, що ідея організувати арттерапевтичні заняття й майстер-класи виникла у бібліотекарок, по-перше, як відгук на виклики сьогодення й запит відвідувачів.

"А по-друге - із власної зацікавленості арттерапією як одним із доказових і дуже ресурсних методів психології, - каже Пізня. - Оскільки ми маємо широке коло спілкування серед психологинь і спеціалісток, які працюють у різноманітних напрямках, ми знайомимо їх із нашими користувачами бібліотеки, переважна більшість яких є внутрішньо перемішеними особами. До речі, є зацікавленість у заняттях і серед мешканців Черкас". 

За словами пані Ольги, заплановано загалом провести 12 подібних зустрічей - по одній на місяць. Станом на 19 квітня вже відбулись заняття з ізотерапії, нейрографіки, лялькотерапії. У найближчий тиждень відбудеться творчий майстер-клас з плетення мандали (симетричний малюнок у тантричній йозі буддизму та індуїзму, у загальному розумінні символізує світ, всесвіт. - "ОстроВ") з психологинею Валерією Любахою. Плануються також заняття з казкотерапії, бібліотерапії, фототерапії, драмотерапії, музикотерапії тощо.

Це маска з макету "шакал", але її можна модифікувати у "вовка" або "лисицю". А потім використовувати для фотосесій, тематичних вечірок чи просто дарувати друзям

Раніше повідомлялось, що луганські бібліотекарі навчають переселенців правильному користуванню смартфоном та кібербезпеці.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті