Лубінець звернеться до ООН і Червоного Хреста: омбудсмен відреагував на відео страти українських воїнів, які здавалися в полон

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що звернеться до ООН щодо відео розстрілу російськими військовослужбовцями українських військових, які здавалися в полон. Про це Лубінець написав у своєму Телеграм-каналі 2 грудня.

"Сьогодні у мережі зʼявилося відео страти російськими військовослужбовцями українських воїнів, які здавалися в полон! Це чергове порушення Женевських конвенцій та вияв неповаги до міжнародного гуманітарного права! Російська сторона знову і знову показує своє обличчя терориста! Світ не має потурати таким злочинам", - написав Лубінець.

Він зазначив, що, як омбудсмен України, звернеться з цього проводу до Міжнародного комітету Червоного Хреста й до Організації Обʼєднаних Націй.

За словами Лубінця, мандат Червоного Хреста передбачає фіксацію злочинів щодо військовополонених. 

"А на відео чітко видно, що українські військові виконують необхідні кроки, які показують, що вони здаються у полон! Воїни були обеззброєнні, а їхні руки - піднятими до гори. Вони не несли жодної загрози! Російська сторона мала взяти їх у полон та надати статус військовополонених", - написав омбудсмен.

Що стосується звернення до ООН - за словами Лубінця, воно потрібне для того, "...щоб постійна моніторингова місія ООН фіксувала цей факт, як ще один яскравий приклад порушення норм міжнародного гуманітарного права Росією".

"РФ повинна понести покарання за кожен подібний випадок страти українських військових, які здаються у полон! Зазначу, що вони не поодинокі – це вбивство і бійця Олександра Мацієвського та інших військових, які здавалися у полон. Це і публічна страта військовополонених в Оленівці", - написав Лубінець. 

Він підкреслив, що українські правоохоронні та розвідувальні органи зможуть встановити тих російських військовослужбовців, які вчинили цей злочин.

"Водночас зазначу, що такі злочини – це відповідальність і вищого керівництва РФ! Покарання мають понести всі! Страта тих, хто здається у полон, – це воєнний злочин!" - написав також омбудсмен.

Раніше було опубліковано відео, яке свідчить що російські окупанти порушили звичаї та правила війни - розстріляли двох українських військових при спробі здачі в полон.

Раніше повідомлялось, що в ЗСУ превіряють відео розстрілу українських воїнів, які здавалися в полон.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті