Лубінець роз’яснив, чи обов’язково оновлювати військовозобов’язаним свої дані і яке покарання чекає на ухилянтів

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець 21 травня у своєму Телеграм-каналі роз’яснив, чи обов’язково оновлювати військовозобов’язаним свої дані і яке покарання чекає на ухилянтів. 

"З 18 травня став чинним Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”. Відтак, у всіх військовозобов'язаних є 60 днів, щоб уточнити свою актуальну адресу проживання, контактну інформацію та інші військово-облікові дані. Це можна зробити трьома способами: через ТЦК, ЦНАП або мобільний застосунок Резерв+. Чи обов’язково оновлювати дані? Так! Адже якщо військовозобов’язана особа не зробить цього, людину можуть притягнути до адміністративної відповідальності та накласти штрафи у розмірах: у мирний час – від 3 400 до 5 100 гривень у воєнний час (або повторне порушення) – від 17 000 до 25 500 гривень", - зазначив Лубінець.

"Окрім цього, якщо під час мобілізації громадянин не уточнив дані, ТЦК звертається до Національної поліції України та її підрозділів щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення цієї людини до ТЦК. Якщо ж поліція не може здійснити затримання та доставлення громадянина до ТЦК, людині відправлять поштою за місцем реєстрації  вимогу про виконання обов’язку військовозобов’язаним – з'явитися в 10-денний строк та оновити свої дані", - нагадує Лубінець.

"Якщо ж особа ігнорує вимогу – ТЦК звертається до суду з вимогою тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом на строк до виконання або відкликання такої вимоги. У разі незгоди з судовим рішенням, є можливість подати апеляційну скаргу", - уточнює Уповноважений з прав людини. 

"Наголошу, що в кожної людини крім прав, є і обов’язки. Зокрема, обов’язок захищати свою Батьківщину. Важливо також, що під час воєнного стану певні права громадян можуть бути обмежені. Це необхідність, але вона – у межах законодавства. Не забуваймо, що ми боремося з жорстоким ворогом! Головна ціль – перемогти й Україна має зробити все для цього!", - підсумував Лубінець.

Як повідомлялося, ухилянт віддав 6 тис. доларів за гумову камеру і "маршрут" виходу за кордон через Тису. Прикордонники пов'язали.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті