Лубінець: Наразі у полоні в РФ перебувають 28 тис цивільних українців, з них 2 тис - у віці більш ніж 65 років

У російському полоні станом на зараз загалом перебувають 28 тисяч цивільних громадян України. Про це заявив український омбудсмен Дмитро Лубінець під час міжнародної конференції з прав людини "Свобода або страх" 7 грудня, пише "Укрінформ".

"Цивільні заручники - це, на мій погляд, нова система придушення цивільного населення на ТОТ. Станом на зараз 28 тисяч підтверджених громадян України знаходяться у полоні РФ. ...Окремий список з-поміж цих 28 тисяч - це 2 тисячі громадян України, вік яких складає більш ніж 65 років. Є випадки, коли у полон захоплюють тільки за проукраїнські вислови українців, які старше 80-85 років. І вкотре ми нічого не можемо з цим зробити", - сказав Лубінець.

Він підкреслив, що українська влада не може перевірити стан цих людей, не може отримати доступ до російських тюрем і не може передати їм ліки.

Лубінець закликав міжнародну спільноту допомогти українській державі захистити своїх громадян і повернути їх.

Раніше повідомлялось, що Лубінець звернеться до ООН і Червоного Хреста, відреагувавши на відео страти українських воїнів, які здавалися в полон.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті