Лубінець анонсував ініціативу, завдяки якій буде можливість повертати більшу кількість цивільних громадян України, яких утримує росія

Росія, за неофіційними даними, утримує у полоні близько 28 тисяч цивільних громадян України. Це журналісти, представники місцевого самоврядування, церков, міжнародні представники. Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець сказав на форумі "Україна. Рік 2024", передає Суспільне.

"Міняти цивільних на цивільних ми не можемо — це забороняє міжнародне гуманітарне право. Ми шукаємо нові підходи", — пояснює Дмитро Лубінець.

У коментарі виданню омбудсмен сказав, що Росія свідомо порушує міжнародне право, яке забороняє затримувати цивільних. Можливо, вона робить це, аби перетворити цивільних українців на обмінний фонд та міняти на своїх військових, але Україна не йде на таке, бо це порушення закону. Він анонсував: "Завтра, 26 лютого, публічно ви дізнаєтесь про ще одну ініціативу України, яку підтримають наші партнери. Це буде ще один механізм, завдяки якому ми зможемо повертати більшу кількість цивільних громадян України, яких утримує Росія".

Лубінець сказав, що ця ініціатива буде на кшталт Міжнародної коаліції з повернення дітей України, яку очолила Канада і до якої вже приєдналися 70 країн.

На форумі Лубінець також зазначив, що на сьогодні Україна стала лідером у написанні нового світопорядку. Лубінець не вірить у міжнародні організації, але вірить в окремі країни — зокрема, в зусилля Катару та Ватикану.

"Колеги, кажімо відверто: немає у світі системи захисту прав людини. Її не існує. У нас 10 років триває війна, 2 з них — повномасштабна. 10 років росіяни депортують українських дітей. Яка відповідь? Жодної. Ми досі розмірковуємо про відповідальність РФ і намагаємося переконати наших міжнародних партнерів, що нам треба запустити спеціальний трибунал. Це ми просимо, щоб дії Росії визнали геноцидом", — наголосив Лубінець.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті