Лубінець анонсував ініціативу, завдяки якій буде можливість повертати більшу кількість цивільних громадян України, яких утримує росія

Росія, за неофіційними даними, утримує у полоні близько 28 тисяч цивільних громадян України. Це журналісти, представники місцевого самоврядування, церков, міжнародні представники. Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець сказав на форумі "Україна. Рік 2024", передає Суспільне.

"Міняти цивільних на цивільних ми не можемо — це забороняє міжнародне гуманітарне право. Ми шукаємо нові підходи", — пояснює Дмитро Лубінець.

У коментарі виданню омбудсмен сказав, що Росія свідомо порушує міжнародне право, яке забороняє затримувати цивільних. Можливо, вона робить це, аби перетворити цивільних українців на обмінний фонд та міняти на своїх військових, але Україна не йде на таке, бо це порушення закону. Він анонсував: "Завтра, 26 лютого, публічно ви дізнаєтесь про ще одну ініціативу України, яку підтримають наші партнери. Це буде ще один механізм, завдяки якому ми зможемо повертати більшу кількість цивільних громадян України, яких утримує Росія".

Лубінець сказав, що ця ініціатива буде на кшталт Міжнародної коаліції з повернення дітей України, яку очолила Канада і до якої вже приєдналися 70 країн.

На форумі Лубінець також зазначив, що на сьогодні Україна стала лідером у написанні нового світопорядку. Лубінець не вірить у міжнародні організації, але вірить в окремі країни — зокрема, в зусилля Катару та Ватикану.

"Колеги, кажімо відверто: немає у світі системи захисту прав людини. Її не існує. У нас 10 років триває війна, 2 з них — повномасштабна. 10 років росіяни депортують українських дітей. Яка відповідь? Жодної. Ми досі розмірковуємо про відповідальність РФ і намагаємося переконати наших міжнародних партнерів, що нам треба запустити спеціальний трибунал. Це ми просимо, щоб дії Росії визнали геноцидом", — наголосив Лубінець.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті