Літній наступ росіян виявився частиною провальної кампанії: ворог не зміг закріпитися навіть на ключових плацдармах — Владислав Селезньов

Так званий "літній наступ" російських військ був не окремою операцією, а лише етапом загальної наступальної кампанії, яка триває вже два роки. Попри масоване застосування піхоти, авіації та артилерії, противник не досяг стратегічних цілей і поступово втрачає ресурси. Про це в коментарі "ОстроВу" заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

"Я б не розділяв це на "літній наступ" як окрему подію — це частина загальної наступальної операції російської армії, яка фактично почалася ще в другій половині жовтня 2023 року, з боїв у районі Авдіївки", — зазначив він.

За словами експерта, літній етап кампанії 2025 року був спробою Росії створити кілька ударних плацдармів для подальших наступів, однак усі три напрямки, на які робила ставку Москва, виявилися невдалими.

"Ворог намагався сформувати щонайменше три такі плацдарми, але ці спроби не дали очікуваного результату: він досі не контролює, умовно кажучи, низку критичних районів — прикладом є райони, де планувалося створити плацдарм, і які досі не повністю під контролем ворога", — пояснив Селезньов.

Він підкреслив, що російське командування продовжує використовувати значну кількість живої сили та авіаційно-артилерійські засоби, проте ефективність таких дій поступово знижується. Причиною стає як вичерпання бойового потенціалу, так і фактори, що не залежать від командування — насамперед погодні та логістичні.

"Ключовим фактором є те, що ворог поки що активно використовує піхоту, авіацію, артилерію й інші засоби, але з такою інтенсивністю ресурсів може не вистачити надовго. Існує момент, коли природні умови, дорожня погода і логістика починають працювати проти атакуючої сторони: ґрунтові дороги перетворюються на бездоріжжя, і далі вести наступ стає ще складніше", — зазначив експерт.

На його думку, нинішня активність росіян має обмежений часовий горизонт і, ймовірно, знизиться вже наприкінці осені. Водночас він застерігає, що навіть у разі тимчасової паузи ворог не відмовиться від спроб відновити наступ у майбутньому.

"Можливо, ті штурмові зусилля мають обмежену тривалість. Звісно, бойові дії не припиняться — ворог продовжить вчиняти атаки в міру своїх можливостей. Але ми бачимо зниження темпів. Є ймовірність, що ворог використає цю відносну оперативну паузу для підготовки й концентрації ресурсів до наступних наступів — можливо, в середині січня і далі до кінця березня. Це типовий цикл: перепочинок — перегрупування — нова спроба", — підсумував Владислав Селезньов.

Експерт наголосив, що російська армія, попри великі втрати, продовжує діяти інерційно, намагаючись утримати ініціативу, однак з кожним місяцем їй стає дедалі складніше підтримувати темп операцій, які вже давно не приносять стратегічного результату.

Як повідомлялося раніше, темпи просування росіян впали, але вони ще тиснуть на кількох напрямках.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
07.10.2025
14:56

Базова соціальна допомога: як запрацювала програма на практиці

"Моя думка: залишить те, що маєте, не спішіть. Ті хто вже оформив через Дію, ось такі великі виплати, почали скаржитися, що сума в три рази менша прийшла. Бо в Дії так пише, але ПФУ все одно перераховує".
Донбас
05.10.2025
20:04

«Карнавалу не буде»: три втрачені роки. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Заходи, присвячені третій річниці так званого "возз'єднання" “ДНР" і "ЛНР" з Російською Федерацією, пройшли зовсім непомітно і в інформаційному полі окупованого Донбасу майже не залишили сліду. Активісти «молодих республік», мабуть, не отримавши...
Світ
01.10.2025
01:00

"Кремль зазнав поразки": Володимир Фесенко про вибори в Молдові та перспективи реінтеграції Придністров’я

Перемога проросійських сил у Молдові була б вагомим аргументом для тих європейських політиків, які виступають проти розширення ЄС. І це, безумовно, зіграло б проти і європейської інтеграції Молдови, і проти європейської інтеграції України
Всі статті