Ліквідовано нові схеми виїзду ухилянтів за кордон, затримано рецидивіста, який вже мав відповідну судимість

Служба безпеки заблокувала ще три схеми ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку, затримано рецидивіста, який вже мав судимість за переправлення нелегалів. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 4 березня. 

"У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Серед них - фігурант, який використовував підроблене посвідчення неіснуючого "комітету по боротьбі з корупцією", - сказано в повідомленні.

Зазначається що за гроші зловмисники пропонували військовозобов’язаним уникнути призову та втекти за кордон в обхід контрольно-пропускних пунктів. Вартість таких "послуг" ділки оцінювали до 12 тисяч американських доларів. Сума залежала від терміновості втечі та її способу. 

Зокрема, на Одещині затримано трьох ділків, які організували канал втечі ухилянтів до Євросоюзу. Для пошуку клієнтів фігуранти розміщували "рекламу" в соцмережі TikTok. Потім ховали втікачів у вантажних відсіках фур та перевозили їх до кордону. Там ухилянтам видавали надувний човен для переправлення до сусідньої країни через прикордонну річку. Ще один "маршрут" пролягав через заздалегідь підготовлені лісові стежки. Після перетину кордону втікачів зустрічав один із організаторів «схеми» і за додаткову плату допомагав їм легалізуватися за межами України. 

На Буковині нейтралізовано злочинне угруповання, яке організувало ще один канал нелегальної міграції до ЄС. Лідером групи був рецидивіст, який вже мав судимість за переправлення нелегалів через кордон. Разом з двома спільниками вони виводили ухилянтів до сусідньої країни через лісові масиви. За даними слідства, один з учасників угруповання використовував підроблене посвідчення громадського "антикорупціонера". Цю підробку він пред’являв на блокпостах, коли перевозив ухилянтів до "пункту призначення" поблизу кордону. 

На Закарпатті затримано ще трьох мешканців регіону, які намагались переправити через так звану "зеленку" до ЄС декількох потенційних призовників з Рахівського району.

Раніше повідомлялось, що прикордонники викрили чергову схему ухилянтів: з вінками "на похорон бабусі".

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті