Ліквідовано нові схеми виїзду ухилянтів за кордон, затримано рецидивіста, який вже мав відповідну судимість

Служба безпеки заблокувала ще три схеми ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку, затримано рецидивіста, який вже мав судимість за переправлення нелегалів. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 4 березня. 

"У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Серед них - фігурант, який використовував підроблене посвідчення неіснуючого "комітету по боротьбі з корупцією", - сказано в повідомленні.

Зазначається що за гроші зловмисники пропонували військовозобов’язаним уникнути призову та втекти за кордон в обхід контрольно-пропускних пунктів. Вартість таких "послуг" ділки оцінювали до 12 тисяч американських доларів. Сума залежала від терміновості втечі та її способу. 

Зокрема, на Одещині затримано трьох ділків, які організували канал втечі ухилянтів до Євросоюзу. Для пошуку клієнтів фігуранти розміщували "рекламу" в соцмережі TikTok. Потім ховали втікачів у вантажних відсіках фур та перевозили їх до кордону. Там ухилянтам видавали надувний човен для переправлення до сусідньої країни через прикордонну річку. Ще один "маршрут" пролягав через заздалегідь підготовлені лісові стежки. Після перетину кордону втікачів зустрічав один із організаторів «схеми» і за додаткову плату допомагав їм легалізуватися за межами України. 

На Буковині нейтралізовано злочинне угруповання, яке організувало ще один канал нелегальної міграції до ЄС. Лідером групи був рецидивіст, який вже мав судимість за переправлення нелегалів через кордон. Разом з двома спільниками вони виводили ухилянтів до сусідньої країни через лісові масиви. За даними слідства, один з учасників угруповання використовував підроблене посвідчення громадського "антикорупціонера". Цю підробку він пред’являв на блокпостах, коли перевозив ухилянтів до "пункту призначення" поблизу кордону. 

На Закарпатті затримано ще трьох мешканців регіону, які намагались переправити через так звану "зеленку" до ЄС декількох потенційних призовників з Рахівського району.

Раніше повідомлялось, що прикордонники викрили чергову схему ухилянтів: з вінками "на похорон бабусі".

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті