Лавров про винищувачі F-16 для України: "Будуть розглядатися як загроза з боку Заходу в ядерній сфері"

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що, оскільки американські винищувачі F-16 теоретично можуть нести ядерну зброю, то росія розглядатиме їхню майбутню передачу Україні як "загрозу в ядерній сфері". Про це повідомляє Бі-бі-сі.

"Ми поінформували ядерні держави США, Британію і Францію, що Росія не може ігнорувати здатність цих літаків нести ядерну зброю. Ніякі запевнення тут не допоможуть", - сказав Лавров.

"Під час бойових дій наші військові не будуть розбиратися, обладнаний кожен конкретний літак зазначеного типу під доставку ядерних озброєнь, чи ні. Сам факт появи подібних систем у Збройних сил України буде розглядатися нами як загроза з боку Заходу в ядерній сфері", - заявив Лавров.

Україна відмовилася від частини радянського ядерного арсеналу, що залишився на її території, за Будапештським меморандумом 1994 року під гарантії її безпеки, зокрема з боку росії. Жодних ознак того, що у неї знову може тим чи іншим шляхом у найближчому майбутньому з'явитися ядерна зброя, немає.

Навчання українських пілотів на F-16 планується розпочати в Румунії в серпні, а передача Україні перших літаків, за словами представників України та союзників, може відбутися приблизно через півроку після цього.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті