Лавров про винищувачі F-16 для України: "Будуть розглядатися як загроза з боку Заходу в ядерній сфері"

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що, оскільки американські винищувачі F-16 теоретично можуть нести ядерну зброю, то росія розглядатиме їхню майбутню передачу Україні як "загрозу в ядерній сфері". Про це повідомляє Бі-бі-сі.

"Ми поінформували ядерні держави США, Британію і Францію, що Росія не може ігнорувати здатність цих літаків нести ядерну зброю. Ніякі запевнення тут не допоможуть", - сказав Лавров.

"Під час бойових дій наші військові не будуть розбиратися, обладнаний кожен конкретний літак зазначеного типу під доставку ядерних озброєнь, чи ні. Сам факт появи подібних систем у Збройних сил України буде розглядатися нами як загроза з боку Заходу в ядерній сфері", - заявив Лавров.

Україна відмовилася від частини радянського ядерного арсеналу, що залишився на її території, за Будапештським меморандумом 1994 року під гарантії її безпеки, зокрема з боку росії. Жодних ознак того, що у неї знову може тим чи іншим шляхом у найближчому майбутньому з'явитися ядерна зброя, немає.

Навчання українських пілотів на F-16 планується розпочати в Румунії в серпні, а передача Україні перших літаків, за словами представників України та союзників, може відбутися приблизно через півроку після цього.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті