Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" відбудеться із 21 по 29 жовтня

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» відбудеться із 21 по 29 жовтня, Про повідомляють органітзатори фестивалю.

Це – найстаріший з усіх українських кінофестивалів, що відбуваються зараз. Цьогорічна кіноподія стане вже 52-ю. Головною локацією кінофестивалю стане кінотеатр «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26). Відкриття та церемонія нагородження переможців 52-ї «Молодості» пройдуть у кінотеатрі «Краків» (Русанівська набережна, 12). 

Головною подією фестивалю завжди є міжнародний конкурс, який містить перші повнометражні ігрові стрічки, дебютні короткометражні та студентські фільми. Цього року до повнометражного міжнародного конкурсу було відібрано 12 стрічок з усього світу. Серед фільмів, що змагатимуться за перемогу на 52-й «Молодості» — учасники та  лауреати найвідоміших та найпрестижніших кінофестивалів, як-от Канни, Берлінале, Локарно, Сан-Себастьян, Міжнародний кінофестиваль в Роттердамі, кінофестиваль у Сараєво тощо. 

Фільми, що увійшли до повнометражного міжнародного конкурсу (дебютні ігрові фільми):

Парадіз / The Lost Boys, Zeno Graton / Зено Ґратон, Belgium, France / Бельгія, Франція, 2023, 83’

20 тисяч видів бджіл / 20,000 Species of Bees, Estibaliz Urresola Solaguren / Естібаліc Урресола Солахурен, Spain / Іспанія, 2023, 128’

Дальва / Dalva, Emmanuelle Nicot / Еманюель Ніко, Belgium, France / Бельгія, Франція, 2022, 83’

Я маю електричні мрії / I Have Electric Dreams, Valentina Maurel / Валентіна Маурель, Costa Rica, Belgium, France / Коста Ріка, Бельгія, Франція, 2022, 102’

Діско-Бой / Disco Boy, Giacomo Abbruzzese / Джакомо Абруццезе, France, Italy, Belgium, Poland / Франція, Італія, Бельгія, Польща, 2023, 92’

Степне / Stepne, Maryna Vroda / Марина Врода, Ukraine, Germany, Poland, Slovakia / Україна, Німеччина, Польща, Словаччина, 2023, 117’

Відчуття, коли час щось робити минув / The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed, Joanna Arnow / Джоанна Арнов, USA / США, 2023, 87’

Скарб / Hoard, Luna Carmoon / Луна Кармун, UK / Велика Британія, 2023, 126’

Залишайся онлайн / Stay online, Eva Strelnikova / Єва Стрельнікова, Ukraine / Україна, 2023, 110’

Місто вітру / City of Wind, Lkhagvadulam Purev-Ochir / Лхагвадулам Пурєв-Очір, France, Mongolia, Portugal, Netherlands, Germany, Qatar / Франція, Монголія, Португалія, Нідерланди, Німеччина, Катар, 2023, 104’

Одинадцятий та дванадцятий повнометражні фільми, а також програми Студентських і Дебютних короткометражних фільмів міжнародної конкурсної програми буде оголошено пізніше.

Цьогоріч, після скороченої 51-ї едиції фестивалю, «Молодість» повертається до повного формату програми з іншими конкурсними й позаконкурсними програмами.

В рамках фестивалю буде проходити конкурс дитячого й підліткового кіно Teen Screen та конкурс дебютних повнометражних документальних фільмів, а також національний конкурс українських коротких метрів.

Креативним партнером фествиалю є Hexagon agency. Як зазначають в агенції, минулорічний візуальний стиль, що був створений Hexagon з дизайнеркою Машею Дмітровою, маніфестував силу творчості, що не залежить від обставин та перемагає їх. Це римувалось з прагненням фестивалю відбутися навіть за умов відкритої російської агресії.

«Другий рік повномасштабного вторгнення вивів нас на новий етап. Етап, коли відтінки змішуються, зростає втома та україноскептицизм, підживлені технологіями. Всім хто адвокатує справедливість та підтримку України, відводиться важлива роль: ми маємо проливати світло правди. Ця боротьба за світло, проти технологічності створення неправди відображена в візуальному стилі п'ятдесят другої «Молодості». Ми бачимо, як тканина хромакею (інструменту маніпуляції з дійсністю) рветься у нас на очах та наш простір заповнює світло. Отже, наша колективна сила все ще працює. Візуальне рішення також римується з іншою місією фестивалю — показувати авдиторії молоде авторське кіно. В якому прояву творчості не заважає відсутність спецефектів», –— наголошують у компанії.

Фестиваль відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Goethe-Institut, посольства Швейцарії в Україні, посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні, посольства США в Україні.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті