Квір-модельєр, засновник луганського театру еротичної моди Михайло Коптєв мобілізувався до ЗСУ

Український дизайнер та квір-модельєр Михайло Коптєв, засновник луганського театру еротичнох моди "Орхідея", який вирізняється провокативною естетикою та епатажем, мобілізувався до лав ЗСУ. Про це сам Коптєв повідомив у своїх соцмережах, опублікувавши фото у військовій формі, - інформує NV.

Щоправда до лав ЗСУ він не став добровільно, проте й не уникав мобілізації. У коментарях до свого допису він пояснив, що його на вулиці зупинила поліція та представники ТЦК, коли він вночі не зміг викликати таксі і пішки п’яним йшов додому.

 

Михайло Коптєв родом з Луганська, проте у віці восьми років його та ще трьох братів і сестер мати віддала до монастиря у Ростовській області Росії, бо після розлучення не могла утримувати дітей. Після закінчення школи у 14 років він повернувся до рідного міста і здобув фах майстра з виготовлення та ремонту взуття. 

Свій епатажний театр еротичної моди Орхідея Михайло Коптєв заснував у Луганську в 1993 році. Свій перший показ він провів у Палаці Культури. Моделі в його показах ходили частково оголені у переробленому, трансформованому, подертому одязі. 

«Так, я художник. Мої полотна та фарби — це моделі та глядачі, гребінці та косметика, костюми та афіші. Над модним бізнесом я сміюся: модельєри з серйозним і пихатим виглядом висмоктують з пальця пояснення своїм новим моделям — і показують те саме по 20 років. Мені хочеться порадити їм випити самогонки і сказати на камеру щось смішне, а не виставляти себе на посміховисько, роздаючи серйозні коментарі з розумним обличчям», — розповідав він в інтерв'ю BirdInFlight про ідею своєї творчості.

Після окупації росіянами Луганська у 2014 році Михайло Коптєв продовжував залишатися у рідному місті. А в 2015 році він навіть приїхав зі своїм театром до Києва, щоб взяти участь у Київської бієнале Київська школа. На цьому показі моделі ходили оголені, а сам автор — із хрестом на грудях і без спідньої білизни. У наступному році його театр, який він згодом перейменував на Цирк провокаційної моди, представив перформанс культурному центрі WUK у Відні.

У 2018 році Михайло Коптєв переїхав до Києва. Навесні 2024 року на фестивалі ЛГБТК-спільноти Sunny Bunny відбулась прем'єра короткометражного фільму "З любов’ю, Коптєв" режисерок Єлизавети Шерстнової та Ольги Коваль. У фільмі відтворено один з показів театру "Орхідея".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Всі статті