Кучма презентував книгу "Україна - не Росія. Двадцять років потому"

Другий президент України Леонід Кучма презентував книгу "Україна - не Росія. Двадцять років потому". Про це повідомляє Інтерфакс-Україна 20 листопада.

"20 років тому я хотів на зрозумілих їм прикладах пояснити, чому ми різні нації, чому Україна - не Росія. Чому вони мають залишити нас у спокої, якщо не здатні на рівноправні відносини, на дружбу", - сказав Кучма на презентації.

Колишній президент додав, що нова книга тепер не намагається нічого пояснювати росіянам.

"Вона для українського читача, для своїх. Усі добрі слова про Росію, сказані колись, спалила, випалила сама Росія", - сказав Кучма.

Рішення написати книгу виникло у екс-президента після того, як у січні цього року росіяни знищили ракетою будинок у Дніпрі, і на світлині з місця зруйнованого будинку він побачив пошкоджену вогнем свою книгу "Україна - не Росія".

Я дивився на фото і подумки бажав, щоб незнайомий читач моєї книжки в будинку, в якому вона була, вижив із цього пекла. А ще я думав, а що було на тих сторінках, що було в тих рядках, які спалила Росія. Несподівано я подумав, що там було саме те, що я писав росіянам, коли ще вірив, що з ними можна ще якось нормально говорити, щось пояснювати їм. А тепер воно згоріло, все. Саме тоді я прийняв рішення перевидати книгу", - наголосив Кучма.

Також він зазначив, що сьогодні йому зрозуміло, що "країна Z" ніколи не досягне взагалі нічого. Принаймні доти, доки залишається "країною Z".

Як повідомлялось раніше, у Києві презентували книгу "Очі Маріуполя".

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті