Кримській зрадниці, яка вербує школярів до російської "Юнармії", загрожує до 15 років тюрми - СБУ

За матеріалами СБУ підозру отримала так звана "міністр праці та соцполітики" окупованого Криму Олена Романовська, яка вербує кримських школярів до російської "Юнармії". Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 7 грудня. 

"Перебуваючи на "посаді", вона виконує вказівку кремля щодо примусового залучення кримських школярів до російської мілітарної організації "Юнармія". У лавах цього формування підростаючому поколінню нав’язують ідеологію рашизму та намагаються "прищепити" ненависть до України", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що російські інструктори навчають "юнармійців" тактиці ведення бою, проводять вогневу та диверсійно-розвідувальну підготовку і, загалом, готують учнів до війни проти нашої держави. 

За наявними даними, до кінця 2024 року до рядів "Юнармії" загарбники планують включити кожну десяту дитину та підлітка з Криму.

"Щоб виконати "рознарядку" москви, Романовська дає прямі вказівки директорам місцевих шкіл на примусове залучення учнів до мілітарного формування країни-агресора. У разі відмови з боку батьків очільники навчальних закладів та викладачі погрожують "зверненням" до каральних органів росії на території півострова", - пише СБУ.

За даними слідства, до березня 2014 року Романовська обіймала різні посади в апараті Верховної Ради Криму. Втім, у період його захоплення підтримала російських загарбників. Згодом її призначили до складу місцевої окупаційної адміністрації під керівництвом гауляйтера Аксьонова, де вона керує так званим "міністерством праці та соцполітики".

Крім того, фігурантка публічно підтримує збройну агресію рф проти України та "героїзує" російських окупантів. Для цього неодноразово брала участь у "відкритті меморіальних дошок" загиблим рашистам на території українського півострова.

Підкреслюється, що на підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Романовській про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Зловмисниці загрожує до 15 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що пропагандистку з каналу Соловйова заочно засуджено на 11 років.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті