"Кролик Гарві": Молодий театр показав прем'єру з Вертинським та Ребрик

Прем'єру "Кролик Гарві", у якій головні ролі виконують Ліліана Ребрик і Олексій Вертинський,  представив у столиці Молодий театр. Про це повідомляє кореспондентка "ОстроВа".

За словами режисера та художнього керівника театру Андрія Білоуса,  ідея постановки виникла рік тому.

«Робота над виставою «Кролик Гарві» виявилися для мене досить несподіваною. Я вперше своїй режисерські практиці звернувся до відвертої комедії. Хоча цю п’єсу важко назвати розважальною комедією. Вона виникла в часи другої світової як спроба подолати депресію в якій знаходилися глядачі на той час. Саме цим вона мене і зацікавила. Ідея постановки виникла рік тому, коли театр повернувся до роботи після початку масштабного вторгнення. З огляду на роботу театру в умовах війни цю постановку можна назвати масштабною, хоча за критеріями мирного часу, це досить скромна робота.

На неї було витрачено багато наших фінансових та людських ресурсів, що для театру в цей час є надзвичайно складним завданням. В цій роботі змогли як на мене чудово розкритися молоді талановиті  співавтори  – Борис Орлов, який створив чудові декорації і костюми, Ілля Чопоров написав музику, Ніна Змерзла зуміла реалізувати мій режисерський задум щодо пластичного рішення цієї вистави. 

Мені було дуже приємно знову попрацювати з такими фантастичними акторами як Лілія Ребрик та Олексій Вертинський. Сподіваюся глядачі належного оцінять нашу роботу", - сказав режисер.

У виставі головний герой Елвуд, роль якого виконує Олексій Вертинський, постійно спілкується зі своїм найкращим другом - кроликом Гарві. Через це Елвуда вважають божевільним але харизматичним. Його сестра Вета, яку грає Ліліана Ребрик, вважає свого брата ненормальним, бо він має уявного друга, а ще й пиячить. У виставі багато гумору, гротеску і трохи абсурду - це все висловлюється через драматичну гру і  пластичне рішення. До речі, саме пластика всіх героїв підсилює як образ, так і в цілому розкриває концепцію вистави. Також костюми героїв - екстраординарні і сміливі.

У виставі на прикладі різних характерів досліджується поняття нормальності і адекватності людини крізь комічно-філософічне світосприйняття.

 Як зазначають у театрі, комедія про великого білого кролика Гарві була написана американкою Мері Чейз у 1944 році як рефлексія на депресію нації, спричинену світовою війною. П'єса одразу стала бестселлером, витримавши рекордну кількість показів на Бродвеї. Авторка отримала за неї Пулітцерівську премію, а екранізація "Гарві" премію "Оскар". 

Молодий театр звертається до цієї шаленої комедії під час повномасштабного вторгнення, маючи на меті те саме, що і Мері Чейз у далекому 1944-му, а саме пробудження в наших глядачах надії та віри в майбутнє.

Наступний вистави відбудеться 25 червня в Молодому театрі.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті