"Кремлю потрібен тріумф". Путін може затягувати війну до 2026 року, щоб зупинити бойові дії перед виборами у Держдуму – аналітик

Росія навмисне затягує війну проти України як мінімум до літа 2026 року, щоб використати переможну риторику перед виборами до Державної Думи. Про це в інтерв’ю "ОстроВу" заявив політичний аналітик і колишній учасник мінської ТКГ Сергій Гармаш.

"У Росії є чіткий горизонт — вибори в Держдуму у вересні 2026 року. Їм потрібно зупинити бойові дії десь влітку 2026-го, щоб на хвилі "переможної ейфорії" провести виборчу кампанію і виграти її", – зазначив він.

За словами експерта, Кремлю потрібна не просто формальна перемога, а тріумф, який дозволить узаконити подальше посилення репресій у мирний час. Саме тому Путін не може дозволити собі завершити війну, не досягнувши повного контролю хоча б над Донецькою областю, яка формально записана до складу Росії в конституції.

Сергій Гармаш зазначив, що будь-яке припинення війни до виконання цього завдання може трактуватися всередині РФ як політична поразка. У зв’язку з цим Кремль постійно консультується з військовими, оцінюючи, скільки часу та ресурсів потрібно для остаточного захоплення Донеччини. Швидше за все, Росія спробує реалізувати цей план до кінця 2025 року.

Окрім військово-політичних факторів, Кремль також боїться соціальних наслідків припинення бойових дій.

"Якщо війна раптово припиниться, додому повернуться сотні тисяч мобілізованих — і з ними потрібно щось робити. Серед них багато людей з психічними розладами, судимістю, інвалідністю. Це — однозначний сплеск злочинності і, як наслідок, соціального невдоволення", - підкреслив Гармаш.

Крім того, повернення такої кількості людей на ринок праці різко збільшить рівень безробіття — за офіційними даними, 50% ветеранів "СВО" вже не можуть знайти роботу.

"Війна виправдовує в очах росіян ті економічні труднощі, які відчуває РФ. Якщо бойові дії припиняться, то кілька місяців люди будуть в ейфорії, але потім почнуть запитувати: чому ми перемогли, а жити стало гірше?" – пояснює аналітик.

Саме тому, вважає він, Путін не поспішає завершувати війну — вона стала інструментом управління внутрішніми ризиками. На його думку, Кремль тягне час не лише для завершення військових цілей, але й для того, щоб вибороти економічні поступки на переговорах із Заходом: зняття санкцій, розморожування активів, доступ до міжнародних ринків і відновлення торгівлі. Це може стати "платою" за припинення бойових дій у 2026 році.

"До миру, як і до війни, треба готуватись заздалегідь. Це як вихід із голодування — він має бути правильним. Путін це розуміє. На жаль, я не бачу такого розуміння у нас", – підсумував Сергій Гармаш.

Як повідомлялося раніше, Кремль грає у "Мінськ-3": Сергій Гармаш про стамбульські переговори, меморандуми та тактику Путіна.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.07.2025
07:45

“Відбувається щось зловісне”. Західні медіа про “деспотичні” дії Зеленського і масові протести проти них

Всі великі західні видання написали про масові протести в Києві і низці обласних центрів проти закону, який позбавляє незалежності антикорупційні органи і ставить таким чином під питання подальший шлях України в ЄС.
Країна
25.07.2025
16:04

До повної відмови від вугілля в електрогенерації – 10 років: що робиться для трансформації шахтарських громад

"...На основі отриманих даних можна буде прийняти рішення щодо подальших дій, зокрема й щодо відновлення цих територій. Проте важливо розуміти, що видобуток вугілля не буде відновлений"
Країна
24.07.2025
13:20

Щоб бути людьми! Для чого Україні необхідно імплементувати Євроконвенцію щодо захисту свійських тварин

Якщо чотирилапі мають власника - карантин покладається на нього. Якщо господаря немає – тварину вбивають і передають її головний мозок на лабораторне дослідження.
Всі статті