Кремль підкуповував чиновників у Європі, щоб домогтися визнання анексії Криму і позбутися санкцій

Росія підкуповувала чиновників у Європі, щоб домогтися визнання анексії Криму і позбутися санкцій. Про це повідомляє "Настоящее Время".

Як стверджують у спільному розслідуванні "Важных историй", Eesti Ekspress, OCCRP, IRPI та Profil, за внесення проросійських резолюцій до парламентів своїх країн європейські депутати могли отримувати від 20 тисяч євро.

Розслідувачі вивчили витік із поштової скриньки співробітника апарату Держдуми РФ Саргіса Мірзаханяна, який координував роботу з європейськими політиками. Мірзаханян, як повідомляється, займався замовними публікаціями в українських та російських медіа, наймав блогерів, організовував проросійські мітинги, а також налагодив стосунки з політиками одразу кількох країн Європи.

Це робилося, зокрема, для просування проросійського порядку денного в парламентах європейських країн. У квітні 2016 року до Ради італійського регіону Венето внесли проект резолюції про визнання Криму російським та скасування санкцій, ініціатором питання був депутат ради Стефано Вальдегамбері. За документ тоді проголосувало 27 депутатів Ради Венето.

У червні 2016 року Мірзаханян писав уже про "план дій", озаглавлений "Резолюції в Австрії та Італії". У листі було зазначено, що тепер резолюцію будуть вносити до Сенату Італії і це робитиме колега Вальдегамбері з правої партії "Ліга Півночі" сенатор Паоло Тосато, стверджують розслідувачі.

"Наприкінці документу у розділі "кошторис" говориться: "20000 EUR + 20000 EUR (внесення), у разі успішного голосування +15 000 EUR у кожному випадку". Через кілька днів Тосато дійсно вніс до парламенту проект резолюції – італійський сенат відхилив його 27 червня", – йдеться у матеріалі.

У тому ж документі, як стверджується, вказано кошторис на внесення аналогічної резолюції і до австрійського парламенту: "20000 EUR, у разі успішного голосування +15 000 EUR". І виконавець – депутат Йоганнес Хюбнер із Австрійської партії свободи. У червні 2016 року Хюбнер справді вніс таку резолюцію, але більшість депутатів її не підтримали.

Розслідувачі знайшли в пошті Мірзаханяна аналогічні "плани дій" для Латвії, Греції та Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Проте найуспішнішим проектом кремлівських політтехнологів, як зазначається, став Кіпр, де у липні 2016 року парламент таки підтримав аналогічну за змістом резолюцію.

Як повідомлялося, російський пропагандистський телеканал RT припинив діяльність у Німеччині.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті