Кремль хоче націоналізувати "Яндекс" – ISW

Кремль намагається націоналізувати інтернет-гіганта "Яндекс", щоб посилити контроль над російським інформаційним простором у рамках підготовки до виборів президента РФ в 2024 році. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що "Яндекс" намагався балансувати між Кремлем та його іноземними керівними органами, але тепер, схоже, програє боротьбу з керівництвом РФ.

"Схоже, Кремль змушує "Яндекс" продати міжнародні дочірні компанії або дистанціюватися від них, зокрема сервіс екскурсій Yango Israel, щоб відповідати суворим російським законам про розкриття даних, які вимагають від "Яндекса" передавати ФСБ всі дані користувачів, а не лише дані користувачів у Росії. Російський уряд раніше оштрафував "Яндекс" за недотримання цього закону, незважаючи на заяви "Яндекса" про те, що він не може надати запитувані дані", - пише ISW.

Засновник і колишній генеральний директор Яндекса Аркадій Волож публічно засудив вторгнення в Україну 10 серпня, і деякі російські інсайдерські джерела припустили, що заява Воложа була "білим прапором", який показує, що він погодився з тим, що Кремль, швидше за все, продовжить свою офіційну спробу націоналізації.

Як повідомлялося раніше, засновник системи "Яндекс", російський бізнесмен Аркадій Волож виступив із критикою воєнних дій на території України.

Статті

Донецьк Країна
14.05.2024
22:04

Неприродна смерть і штучне життя органів влади окупованих громад

“Припинення Донецької обласної ради у зв’язку з утворенням обласної військової адміністрації чинним законодавством не передбачено”.
Світ
14.05.2024
08:55

«Прямого штурму Харкова, судячи з усього, не передбачено». Російські ЗМІ про Україну

По-перше, гроші крадуться, це не секрет. По-друге, зведенням споруд займаються або інженерні війська, яких уже практично не залишилося, або приватні організації. Останні часто пов'язані з міськими адміністраціями прифронтових регіонів, і там знову є...
Світ
13.05.2024
12:08

Відставки Шойгу та Патрушева: що це означає для росії та України

Тобто зараз ми бачимо ослаблення блоку силовиків взагалі, а не тільки МО Росії. Війна зробила їх надто впливовими, а отже, небезпечними. Сюди ж вписується і відставка Патрушева з посади секретаря Радбезу – це вже удар по спецслужбістському блоку,...
Всі статті