Країни зосередяться на протиповітряній обороні й морській безпеці: у Зеленського розповіли про деталі безпекової угоди з Данією

В Офісі президента України повідомили, що безпекова угода України з Данією, підписана 23 лютого 2024 року, дає нові безпекові перспективи, закріплюючи конкретну міжнародну підтримку оборони України. Відео, в якому йдеться про деталі угоди, розмістили в Телеграм-каналі Володимира Зеленського 17 березня.

"Дякую Данії за солідарність з Україною. Підписана безпекова угода між нашими державами дає нові безпекові перспективи. Посилення тиску на Росію, оборонна взаємодія з Данією, підтримка нашого руху у Євросоюз і НАТО – усе те, що зміцнює нас", - зазначає Зеленський.

Уточнюється, що на даний момент військова підтримка від Данії, яку отримала Україна, сягнула вже 4,5 млрд євро. Підтримка цивлільних галузей України сягнула 411 млн євро.

У рамках угоди Україна ще отримає від Данії протягом 2024 року допомогу на 1,8 млрд євро.

"Країни зосередяться на протиповітряній обороні, морській безпеці, безпілотниках та військово-повітряних силах", - підкреслюється в повідомленні.

Данія й надалі працюватиме в коаліції F-16, надаватиме Україні винищувачі та допомагатиме обслуговувати літаки.  Наголошується, що Данія першою із Скандинавських країн підписала подібну угоду з Україною на 10-річний період.

Раніше повідомлялось, що Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки, й що Данія у кооперації з трьома країнами купить для України самохідні гаубиці Caesar.

Раніше також прем'єр-міністерка Данії пояснила, з чим пов’язана затримка до літа надання Україні винищувачів F-16.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті