Країни зосередяться на протиповітряній обороні й морській безпеці: у Зеленського розповіли про деталі безпекової угоди з Данією

В Офісі президента України повідомили, що безпекова угода України з Данією, підписана 23 лютого 2024 року, дає нові безпекові перспективи, закріплюючи конкретну міжнародну підтримку оборони України. Відео, в якому йдеться про деталі угоди, розмістили в Телеграм-каналі Володимира Зеленського 17 березня.

"Дякую Данії за солідарність з Україною. Підписана безпекова угода між нашими державами дає нові безпекові перспективи. Посилення тиску на Росію, оборонна взаємодія з Данією, підтримка нашого руху у Євросоюз і НАТО – усе те, що зміцнює нас", - зазначає Зеленський.

Уточнюється, що на даний момент військова підтримка від Данії, яку отримала Україна, сягнула вже 4,5 млрд євро. Підтримка цивлільних галузей України сягнула 411 млн євро.

У рамках угоди Україна ще отримає від Данії протягом 2024 року допомогу на 1,8 млрд євро.

"Країни зосередяться на протиповітряній обороні, морській безпеці, безпілотниках та військово-повітряних силах", - підкреслюється в повідомленні.

Данія й надалі працюватиме в коаліції F-16, надаватиме Україні винищувачі та допомагатиме обслуговувати літаки.  Наголошується, що Данія першою із Скандинавських країн підписала подібну угоду з Україною на 10-річний період.

Раніше повідомлялось, що Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки, й що Данія у кооперації з трьома країнами купить для України самохідні гаубиці Caesar.

Раніше також прем'єр-міністерка Данії пояснила, з чим пов’язана затримка до літа надання Україні винищувачів F-16.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті