Країни ЄС знайшли спосіб використати заморожені активи РФ для відновлення України

Учасники зустрічі в Брюсселі дійшли "політичного консенсусу" щодо запровадження спеціального податку на прибуток від заморожених активів РФ. Про це заявив прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо, - повідомляє DW Главное.

За оцінкою бельгійського прем'єра, таким чином вдасться спрямовувати на відновлення України 3 млрд євро щорічно.

Тепер Єврокомісія має опрацювати деталі. Її голова Урсула фон дер Ляєн заявила, що розраховує представити пропозицію незабаром. 

Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц сумнівається у швидкому вирішенні питання. За словами глави німецького уряду, наразі ніхто не знає, які юридичні можливості для цього існують, тому Єврокомісію попросили вивчити це питання.

За оцінкою Єврокомісії, у рамках рестрикцій у ЄС було заблоковано активи Центрального банку РФ на 200 млрд євро і приватні активи росіян на 24,1 млрд євро.

Статті

Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Всі статті