Країни ЄС знайшли спосіб використати заморожені активи РФ для відновлення України

Учасники зустрічі в Брюсселі дійшли "політичного консенсусу" щодо запровадження спеціального податку на прибуток від заморожених активів РФ. Про це заявив прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо, - повідомляє DW Главное.

За оцінкою бельгійського прем'єра, таким чином вдасться спрямовувати на відновлення України 3 млрд євро щорічно.

Тепер Єврокомісія має опрацювати деталі. Її голова Урсула фон дер Ляєн заявила, що розраховує представити пропозицію незабаром. 

Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц сумнівається у швидкому вирішенні питання. За словами глави німецького уряду, наразі ніхто не знає, які юридичні можливості для цього існують, тому Єврокомісію попросили вивчити це питання.

За оцінкою Єврокомісії, у рамках рестрикцій у ЄС було заблоковано активи Центрального банку РФ на 200 млрд євро і приватні активи росіян на 24,1 млрд євро.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Всі статті