Конституційний суд Чехії схвалив видачу Києву розшукуваного українця

Як повідомляє "Чеське радіо", суд не знайшов підстав втручатися попри твердження чоловіка, що його дружина чекає в Чехії дитину, а на нього самого в Україні чекає військовий обов’язок.

На українця, імені якого не називають, удома чекає суд за звинуваченням у шахрайському переведенні прав на нерухомість на підставі підроблених документів. Раніше Ліберецький крайовий суд, а потім і Вищий суд у Празі вирішили, що видача чоловіка до України можлива, бо чеська юстиція визнала серйозними і вартими довіри гарантії Офісу генерального прокурора України.

Такої ж позиції дотримується і Конституційний суд. «Українська сторона надала достатні гарантії, що зі скаржником будуть поводитися з повагою до його основних прав. Підстав не вірити цьому не було», — заявив суддя у справі Томаш Ланґашек. Українські гарантії також передбачають, що в разі засудження чоловік відбуватиме покарання на заході України, далеко від лінії фронту.

Українець у конституційній скарзі заявляв, що він уже закоренився в Чехії і його дружина чекає на дитину, тож його видача до України може порушити його право на родинне життя. Крім того, в Україні йому загрожує військовий обов’язок, через який він фактично не зможе повернутися до Чехії.

Але суддя звернув увагу, що безпосередньо мобілізація чоловікові не загрожує, принаймні протягом розслідування, судового процесу і відбування покарання. Передача іноземця до держави, в якій він має загальногромадянський військовий обов’язок, загалом не є перешкодою до видачі, мовиться в судових матеріалах.

Очікуване батьківство теж не є перешкодою для задоволення українського прохання про видачу її громадянина. «Той факт, що хтось має стати батьком, не надає йому імунітету і не рятує ні від кримінального переслідування, ні від видачі для кримінального переслідування в іншій державі», — заявив суддя.

Інкримінований українцеві кримінальний злочин був скоєний близько 8 років тому. Чоловік твердить, що з шахрайства, в якому його обвинувачують, він нажився лише трохи і був у схемі тільки підставною особою. Та Конституційний суд Чехії наголосив, що питання про провину і покарання буде вирішувати українська юстиція.

«Підозра обґрунтована доказами принаймні до такої міри, яка необхідна для оцінки прохання українських органів про видачу для кримінального переслідування», — заявив суддя Ланґашек.

Як повідомлялося, чверть українських біженців хоче залишитися в Чехії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
15.10.2025
11:40

«Якщо звільнимо Миколаїв і Одесу, можна вважати, що ми безповоротно переможемо НАТО». Російські ЗМІ про Україну

...Передача Києву «Томагавків» «малоймовірна, а всі розмови і заяви на цю тему робляться насамперед для тиску на Росію і світову спільноту».
Країна
14.10.2025
10:58

Павло Лакійчук: Літній наступ провалився, але Росія готує нову кампанію, ворог не відмовився від планів захопити весь Донбас

Герасімову довелося переплановувати операцію. Саме про це він і говорив, коли його випустили на телевізор: "Ми будемо продовжувати осінній наступ". Тобто планується нова операція, визначаються ресурси, і вона реалізується.
Донбас
12.10.2025
19:12

Педагогіка особливого призначення. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Як відомо, в «молодих республіках» вічне свято: день прапора, день Росії, день «референдуму»... Минулого тижня місцеві ЗМІ активно відгукнулися на день народження російського диктатора і на справді значуще свято - День вчителя. Надто солодкий потік...
Всі статті