Чверть українських біженців хоче залишитися в Чехії

Згідно з даними МВС Чехії, велика кількість українських біженців, які володіють візою тимчасового захисту, виявили зацікавленість в отриманні більш тривалого, 5-річного дозволу на перебування в Чеській Республіці. Про це повідомляє «Радіо Прага».

Наразі всі військові біженці з України зобов'язані продовжувати свої візи тимчасового захисту щорічно. У разі скасування дії згаданої візи, всі її власники у встановлений термін будуть зобов'язані покинути територію Чехії. У квітні 2025 року Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки вперше відкрило прийом заяв на оформлення нового спеціального виду довгострокової візи для українських біженців, уже терміном на 5 років.

«На сьогоднішній день було прийнято заяви від більш ніж 82 000 осіб», - повідомив ЗМІ прес-секретар МВС Чехії Ондржей Кратошка. За його словами, це дає можливість з великою часткою ймовірності стверджувати, що інтерес до отримання нового виду візи виявив кожен четвертий український біженець.

За даними на неділю, 11 травня, загалом у Чехії було видано понад 372 000 віз тимчасового захисту. Можливо, що охочих залишитися в Чехії на більш тривалий термін набагато більше. Наприкінці 2023 року, за оцінками Міністерства внутрішніх справ, залишитися в чеській державі були зацікавлені 180 000 українських біженців, а згідно з лютневим звітом Boston Consulting Group - 260 000.

Як повідомлялося, у Чехії для українців створять «центр повернення». Міністр відкидає «нелюдські заклики припинити перебування біженців».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Світ
19.08.2026
09:50

«Російському ведмедю варто було б якнайшвидше вийти з українського конфлікту». Російські ЗМІ про Україну

...Для його завершення можна йти на певні поступки Заходу, тільки вони не повинні зачіпати наші стратегічні інтереси. З Китаєм, на мій погляд, у нас зараз спільного більше, ніж з Україною, і псувати відносини зі Сходом нам зовсім не на руку.
Світ
17.08.2026
15:12

«Гонка ескалацій». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Київ нездатний вести повномасштабну боротьбу з корупцією - сигналом став вихід під заставу ексглави Офісу Президента України Андрія Єрмака, звинуваченого в легалізації злочинних доходів»
Всі статті