Конгрес США вимагає посилити санкції проти нафтосервісної галузі РФ, бо одна з американських компаній продовжує поставки в Росію

Двопартійна коаліція в Конгресі США звернулася до адміністрації президента Джо Байдена з вимогою посилити санкції щодо російської нафтосервісної галузі, пише видання Financial Times (FT), яке цитує The Moscow Time.

На думку законодавців, чинні заходи недостатньо ефективні й дають змогу великій американській компанії SLB (колишня назва Schlumberger) підтримувати військово-промисловий комплекс РФ.  

Конгресмени також попросили Мінфін і Держдепартамент пояснити, яким чином SLB імпортувала в Росію обладнання на суму $17,5 млн у період із серпня до грудня минулого року, і чи не порушували ці угоди санкції.  

«Ця американська компанія підживлює військову машину президента РФ Володимира Путіна, фінансуючи варварське вторгнення в Україну. Ми закликаємо вас продовжувати підтримувати наших українських союзників, застосовуючи більш жорсткі нафтові санкції, щоб ефективно обмежити доходи Путіна», - ідеться в листі, адресованому держсекретареві Ентоні Блінкену та міністру фінансів Джанет Єллен.

Звернення підписали понад 50 членів Конгресу.  Питання у законодавців з'явилися після серпневого розслідування FT, в якому йшлося про те, що SLB продовжує розширювати свою діяльність у Росії, користуючись відходом західних конкурентів Baker Hughes, Halliburton і ABB, незважаючи на санкції за вторгнення в Україну.

За підсумками 2023 року SLB тримала в Росії чисті активи на суму $600 млн за балансовою вартістю, її прибуток від місцевого бізнесу становив $1,6 млрд, або 5% від загальної виручки в $33,1 млрд. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті