Колишня очільниця РДА, завкафедри університету й ексдепутат райради з Луганщини отримали підозру в колабораційній діяльності

Підозру від СБУ отримали троє колаборантів, які очолили незаконні "муниципальные образования", створені рашистами на Луганщині. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк на своїй сторінці у Facebook 16 лютого.

"СБУ зібрала доказову базу на трьох колаборантів, які в результаті окупаційної "адміністративної реформи" та псевдовиборів очолили структури "муниципальных обранований" на захоплених ворогом територіях Луганщини. Усі троє попередньо засвідчили прихильність російському агресору, отримавши партійні квитки "Единой россии", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що серед фігурантів - колишня очільниця Сватівської райдержадміністрації й депутатка місцевих рад від партії регіонів та опоблоку Людмила Русанова. Чиновниця перейшла на бік ворога одразу після окупації півночі області. За це рашисти поставили її на чолі "адміністрації Сватівського району ЛНР". Наразі ворожа поплічниця обіймає посаду голови "муниципального образования Сватовский муниципальный округ ЛНР".

Другим зловмисником є колишній завідувач кафедри в Луганському державному медичному університеті Сергій Скляр, який з вересня 2023 року керує так званим "советом миниципального округа муниципального образования Беловодский муниципальный округ ЛНР". Він підтримав російського агресора й після початку широкомасштабного вторгнення ініціативно прибув до тимчасово окупованої території, аби співпрацювати з "новою владою".  

Ще один зрадник - колишній депутат Новопсковської райради від опозиційного блоку Андрій Ластовка. Нині він є заступником голови "совета Новопсковского муниципального округа ЛНР". Правопорушники працюють на підтримку окупаційного режиму та сприяють «інтеграції» захоплених українських територій до РФ. 

Колаборантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).За вчинення цього злочину їм загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна. 

Раніше повідомлялось, що довічне ув'язнення загрожує інженеру-конструктору, який хотів передати РФ та Ірану новітні розробки України у сфері військового кораблебудування.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті