Колишнього путінського губернатора Севастополя заарештували за порушення санкцій у Лондоні

Колишнього "губернатора" окупованого Севастополя Дмитра Овсяннікова заарештували в Лондоні, і він перебуває у в'язниці за звинуваченнями в порушенні британських санкцій проти РФ. Про це з посиланням на Національне агентство з боротьби зі злочинністю повідомляє Times, пише "BBC News. Русская служба".

"Колишній російський чиновник Дмитро Овсянніков був заарештований у Лондоні 22 січня і залишається у в'язниці за звинуваченнями, які включають порушення британських санкцій проти Росії", - ідеться в повідомленні.

Зазначають, що після російської анексії Криму 2016 року Овсяннікова призначили губернатором Севастополя, він обіймав цю посаду до липня 2019 року. Пізніше він обіймав посаду заступника міністра промисловості і торгівлі, але у квітні 2020 року його звільнив із цієї посади прем'єр Михайло Мішустін, формально у зв'язку зі скороченням посади. В уряді тоді не приховували наміру звільнити його, цьому передував скандал, спричинений тим, що чиновник голосно матюкався в аеропорту Іжевська у відповідь на прохання пред'явити посадковий талон; також Овсяннікова виключили з "Єдиної Росії".

"З 31 грудня 2020 року, задовго до повномасштабного вторгнення, Овсянникова занесли до британського санкційного списку, де він перебуває дотепер; його активи в Сполученому Королівстві підлягали заморожуванню, а в березні 2022 року до цього було додано заборону на користування трастовими послугами. При цьому заборони на в'їзд до країни для нього не вводили", - пише також BBC.

Овсяннікова заарештували у себе вдома в Лондоні. Йому інкримінують відкриття рахунку в банку Halifax Bank of Scotland не пізніше лютого минулого року, після чого він, як стверджується, дозволив внести туди чотири платежі на загальну суму 65 тис. фунтів стерлінгів, а також зберігав у себе 77517 фунтів стерлінгів "кримінальної готівки", пише Times із посиланням на Національне агентство з боротьби зі злочинністю.

Уточнюється, що з часу арешту Овсянніков утримується в одній із лондонських в'язниць (що досить незвично - заарештованих за ненасильницькі злочини частіше звільняють під заставу). 20 лютого він має постати перед Королівським судом Сазерка (район на південному березі Темзи в Лондоні).

Проти Овсяннікова також діяли санкції Євросоюзу, але в жовтні 2022 року він домігся їх зняття.

Раніше повідомлялося, що в Грузії виявили понад 1700 спроб обходу санкцій проти РФ.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті