Колишній "заступник міністра енергетики ЛНР", який "передав" окупантам вугільну галузь Луганщини, отримав підозру

СБУ повідомила про підозру колишньому "заступнику міністра енергетики ЛНР", який "передав" окупантам вугільну галузь Луганщини. Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 27 січня.

"Служба безпеки зібрала обґрунтовані докази вини ще одного ворожого поплічника, який причетний до фінансування російської збройної агресії проти України, – сказано в повідомленні. – Зловмисником є колишній представник окупаційної адміністрації РФ на тимчасово захопленій частині Луганщини, якого у 2016 році призначили "заступником міністра палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР".

Зазначається, що на цій "посаді" він виконував завдання росіян щодо перелаштування паливно-енергетичного комплексу регіону на потреби країни-агресора. Насамперед "посадовець" займався налагодженням безперебійного постачання українського вугілля до РФ.

Встановлено, що з вересня 2015 по лютий 2016 року за його вказівкою до Ростовської області було незаконно вивезено 230 тисяч тонн кам’яного вугілля на суму понад 200 млн грн. Для цього на території росії створили профільну комерційну структуру, через яку відвантажували сировину та здійснювали фінансові операції в російській валюті.

Підкреслюється, що отримані гроші ватажки терористів направляли на фінансування і матеріально-технічне забезпечення угруповань бойовиків на сході України.

"За даними слідства, до терористичної організації "ЛНР" зловмисник приєднався у 2014 році, – йдеться в повідомленні. – Там він входив до найближчого оточення терориста Плотницького і сприяв захопленню бойовиками одного з найбільших вугільних гігантів Луганщини".

Повідомляється, що після цього ворожого поплічника призначили очільником цього підприємства, а згодом "завели" до керівного складу підконтрольного РФ "міненерго".

"На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації), – сказано в повідомленні. – Наразі він переховується від правосуддя на тимчасово окупованій частині сходу України. Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України".

Раніше повідомлялось, що працівників Алчевскького меткомбінату на Луганщині змушують отримувати паспорти РФ, інакше звільняють з роботи.

Статті

Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Світ
20.03.2023
15:00

“Це більше не бої за Бахмут, це марафонські змагання…” Західні медіа про Україну

“Тож Путін може поїхати до Китаю, Сирії, Ірану, його … небагатьох союзників, але він просто не поїде в інші частини світу і не поїде до країн-членів МКС, які, як він вважає, … заарештують його”
Всі статті