Колишній російський офіцер розповів ЗМІ про жорсткі допити та катування українців у полоні

Колишній російський офіцер Костянтин Єфремов в інтерв'ю з Бі-бі-сі розповів про жорсткі допити та тортури українських чоловіків у полоні.

Згідно з повідомленням, Єфремов, який погодився розповісти про це відкрито, у званні старшого лейтенанта командував взводом розмінування 42 мотострілецької дивізії, дислокованої в Чечні.

Єфремов намагався звільнитися з армії за власним бажанням ще на початку війни, але начальник штабу назвав його "зрадником і боягузом". Пізніше йому почали загрожувати в'язницею за дезертирство.

Перші випадки мародерства він побачив у лютому в Мелітополі: "Один військовослужбовець звідкись виніс газонокосарку і гордо сказав: "От віднесу додому, будемо біля казарми траву косити". Тягли весь мотлох непотрібний, відра, сокири, велосипеди”.

У квітні підрозділу Костянтина доручили охорону "штабу тилу" у місті Більмак (Кам'янка) у Запорізькій області. Допитами полонених українців там займався полковник, який бив полонених, погрожував їм зґвалтуванням та вбивством.

Одного разу полковник, вкотре допитуючи бранця, прострелив йому руку й ногу. Щоб полонений не втратив надто багато крові, Єфремов та його солдати переодягли його в російську форму і відвезли до шпиталю: “Я сказав йому: не кажи, що ти український військовополонений, бо лікарі відмовляться тобі допомагати чи хтось із поранених почує та застрелить тебе там же. Ми їх не зможемо зупинити", - згадує Костянтин.

Декілька тижнів потому, вже в Криму, Костянтин повернувся до своєї роти з розмінування, вже ухваливши звільнитися. 27 травня він написав рапорт, але йому не дали звільнитися за власним бажанням.

Єфремова звинуватили у зраді та дезертирстві та звільнили. Але це не означало, що він не підпадає під мобілізацію. У вересні Костянтин зв'язався із правозахисною групою Gulagu.net, яка допомогла йому виїхати з РФ, - йдеться у повідомленні.

Статті

Донецьк
30.03.2023
11:49

Путін образив донеччан. Донецький щоденник

...Яке ж було їхнє розчарування, коли вранці 20 березня їм по телевізору сказали, що "цар" відвідав Маріуполь та поспілкувався з його жителями, а про Донецьк навіть не згадав. Такого ляпаса вони не чекали. Хоча бачили, що у "звільнене" місто...
Луганськ
29.03.2023
14:38

Кафе «ЖираFF» від переселенців з Рубіжного: майже рік роботи в Кропивницькому

Ми розуміли, що місце максимально підходить для розміщення закладу харчування, й почали шукати людей, готових взятись за величезний шматок роботи, у першу чергу привести до ладу занедбане приміщення
Світ
28.03.2023
10:14

«Можемо знищити будь-якого супротивника унікальною зброєю». Російські ЗМІ про Україну

"Забувши уроки історії, дехто на Заході вже розмірковує про реванш, який призведе до військової перемоги над Росією. Про це ми можемо сказати одне. Росія терпляча і нікого не залякує військовою перевагою. Але має сучасну унікальну зброю, здатну...
Всі статті