Колишній російський офіцер розповів ЗМІ про жорсткі допити та катування українців у полоні

Колишній російський офіцер Костянтин Єфремов в інтерв'ю з Бі-бі-сі розповів про жорсткі допити та тортури українських чоловіків у полоні.

Згідно з повідомленням, Єфремов, який погодився розповісти про це відкрито, у званні старшого лейтенанта командував взводом розмінування 42 мотострілецької дивізії, дислокованої в Чечні.

Єфремов намагався звільнитися з армії за власним бажанням ще на початку війни, але начальник штабу назвав його "зрадником і боягузом". Пізніше йому почали загрожувати в'язницею за дезертирство.

Перші випадки мародерства він побачив у лютому в Мелітополі: "Один військовослужбовець звідкись виніс газонокосарку і гордо сказав: "От віднесу додому, будемо біля казарми траву косити". Тягли весь мотлох непотрібний, відра, сокири, велосипеди”.

У квітні підрозділу Костянтина доручили охорону "штабу тилу" у місті Більмак (Кам'янка) у Запорізькій області. Допитами полонених українців там займався полковник, який бив полонених, погрожував їм зґвалтуванням та вбивством.

Одного разу полковник, вкотре допитуючи бранця, прострелив йому руку й ногу. Щоб полонений не втратив надто багато крові, Єфремов та його солдати переодягли його в російську форму і відвезли до шпиталю: “Я сказав йому: не кажи, що ти український військовополонений, бо лікарі відмовляться тобі допомагати чи хтось із поранених почує та застрелить тебе там же. Ми їх не зможемо зупинити", - згадує Костянтин.

Декілька тижнів потому, вже в Криму, Костянтин повернувся до своєї роти з розмінування, вже ухваливши звільнитися. 27 травня він написав рапорт, але йому не дали звільнитися за власним бажанням.

Єфремова звинуватили у зраді та дезертирстві та звільнили. Але це не означало, що він не підпадає під мобілізацію. У вересні Костянтин зв'язався із правозахисною групою Gulagu.net, яка допомогла йому виїхати з РФ, - йдеться у повідомленні.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті