Колишній російський офіцер розповів ЗМІ про жорсткі допити та катування українців у полоні

Колишній російський офіцер Костянтин Єфремов в інтерв'ю з Бі-бі-сі розповів про жорсткі допити та тортури українських чоловіків у полоні.

Згідно з повідомленням, Єфремов, який погодився розповісти про це відкрито, у званні старшого лейтенанта командував взводом розмінування 42 мотострілецької дивізії, дислокованої в Чечні.

Єфремов намагався звільнитися з армії за власним бажанням ще на початку війни, але начальник штабу назвав його "зрадником і боягузом". Пізніше йому почали загрожувати в'язницею за дезертирство.

Перші випадки мародерства він побачив у лютому в Мелітополі: "Один військовослужбовець звідкись виніс газонокосарку і гордо сказав: "От віднесу додому, будемо біля казарми траву косити". Тягли весь мотлох непотрібний, відра, сокири, велосипеди”.

У квітні підрозділу Костянтина доручили охорону "штабу тилу" у місті Більмак (Кам'янка) у Запорізькій області. Допитами полонених українців там займався полковник, який бив полонених, погрожував їм зґвалтуванням та вбивством.

Одного разу полковник, вкотре допитуючи бранця, прострелив йому руку й ногу. Щоб полонений не втратив надто багато крові, Єфремов та його солдати переодягли його в російську форму і відвезли до шпиталю: “Я сказав йому: не кажи, що ти український військовополонений, бо лікарі відмовляться тобі допомагати чи хтось із поранених почує та застрелить тебе там же. Ми їх не зможемо зупинити", - згадує Костянтин.

Декілька тижнів потому, вже в Криму, Костянтин повернувся до своєї роти з розмінування, вже ухваливши звільнитися. 27 травня він написав рапорт, але йому не дали звільнитися за власним бажанням.

Єфремова звинуватили у зраді та дезертирстві та звільнили. Але це не означало, що він не підпадає під мобілізацію. У вересні Костянтин зв'язався із правозахисною групою Gulagu.net, яка допомогла йому виїхати з РФ, - йдеться у повідомленні.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті